W części kraju może intensywnie padać. Alerty IMGW

Aktualizacja:
Autor:
as,anw,ps
Źródło:
IMGW
Warunki biometeo w piątek
Warunki biometeo w piątektvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu. Alerty obowiązują w kilku powiatach województwa podkarpackiego.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydali ostrzeżenia meteorologiczne.

Alerty IMGW - intensywne opady deszczu

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu obowiązują w województwie podkarpackim, w powiatach: sanockim, leskim i bieszczadzkim.

Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym. Sumaryczna wysokość opadów od początku ważności ostrzeżenia wyniesie od 30 do 35 litrów wody na metr kwadratowy - napisano w komunikacie. Jak podano, w najbliższym czasie intensywność opadu będzie się zwiększać osiągając około 5 l/mkw. na godzinę, po godz. 12 intensywność opadu będzie się stopniowo zmniejszać. Alerty stracą ważność o godz. 13.

Ostrzeżenia meteorologiczne IMGWtvnmeteo.pl za IMGW

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Zasady bezpieczeństwa w trakcie burzyRCB

Autor:as,anw,ps

Źródło: IMGW

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości