Sypie śnieg, są pierwsze skutki. W tunelu zakopianki wprowadzono ograniczenie prędkości

Autor:
ps
Źródło:
tvnmeteo.pl, Kontakt 24, PAP
W Polsce sypnęło śniegiem
W Polsce sypnęło śniegiemtvnmeteo.pl, Kontakt 24
wideo 2/4
tvnmeteo.pl, Kontakt 24W Polsce sypnęło śniegiem

Nad południową Polskę w piątek wieczorem nasunęła się strefa opadów. W wielu miejscach pojawiły się opady śniegu. Ze względu na trudne warunki w tunelu zakopianki w obu kierunkach wprowadzono ograniczenie prędkości.

Front atmosferyczny na południowym wschodzie kraju przynosi opady śniegu. W sobotę może spaść do 3-7 centymetrów. Drugiego dnia weekendu dla prawie całej Polski prognozowane są śnieżyce, zawieje i zamiecie.

W piątek wieczorem śnieg pojawił się w południowych województwach. Jak donosił przed godziną 21 Reporter 24 z Częstochowy, "śnieg sypie od ponad dwóch godzin".

"Najpierw padał deszcz, teraz zaczyna sypać śnieg" - informuje z kolei poprzez platformę Kontakt 24 internautka z Mielca.

W Polsce sypnęło śniegiem
W Polsce sypnęło śniegiemtvnmeteo.pl, Kontakt 24

Trudne warunki na drogach, ograniczenie w tunelu zakopianki

Oprócz śniegu w niektórych miejscach południowej Polski możliwe są opady deszczu, także marznącego, powodujące gołoledź. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed szczególnie trudnymi warunkami na drogach w części Śląska i Małopolski.

Opady deszczu lub deszczu ze śniegiem wystąpiły na całej długości popularnej zakopianki. W tunelowym odcinku trasy wprowadzono ograniczenie prędkości do 70 kilometrów na godzinę w obu kierunkach na całej długości tunelu - poinformowała w piątek wieczorem Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Tomasz Zubilewicz o pogodzie w Polsce
Tomasz Zubilewicz o pogodzie w PolsceTVN24

Na Kontakt 24 otrzymujemy również zdjęcia zimowych krajobrazów z północy kraju, gdzie sporo śniegu spadło już w ciągu ostatnich dni. Biało jest między innymi w Ustce, Słupsku czy Koszalinie.

PADA U CIEBIE ŚNIEG? PODZIEL SIĘ SWOJĄ RELACJĄ NA KONTAKT 24

Autor:ps

Źródło: tvnmeteo.pl, Kontakt 24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości