TVN Meteo | Pogoda

Pogoda na jutro - poniedziałek 22.11. Noc miejscami mroźna, za dnia możliwy deszcz i deszcz ze śniegiem

TVN Meteo | Pogoda

Autor:
kw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na noc 3/4.12
Pogoda na noc 3/4.12tvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro 22.11

W nocy miejscami może chwycić mróz. Pogoda w poniedziałek przyniesie przelotne opady deszczu. W górach spadnie deszcz ze śniegiem. W najcieplejszym momencie dnia termometry pokażą od 2 do 8 stopni Celsjusza.

Na pogodę w Polsce wpływa jeszcze niż Wolfgang z centrum, przemieszczającym się znad Bałtyku w stronę Rosji. Z północy na południe przewędruje nad krajem umiarkowanie aktywny chłodny front atmosferyczny, za którym z północy zacznie napływać chłodne powietrze polarne. W poniedziałek front zalegać będzie nad południowymi krańcami Polski. Ciśnienie będzie rosnąć, gdyż od zachodu Polska dostanie się w zasięg potężnego wyżu z centrum w rejonie Irlandii.

W kolejnych dniach pogodę kształtować mają wyże rozciągające się od Azorów po Rosję. Tylko krańce północne Polski będą na skraju niżu znad Północnego Atlantyku i Skandynawii. Dopiero w piątek zacznie rozbudowywać się potężna zatoka chłodu z niżami od Arktyki po Morze Śródziemne, w której to formuje się zimny front. Spłynie z północy arktyczne powietrze z opadami śniegu oraz mrozem. Zapanuje zimowa aura.

Pogoda na noc

Pogoda na noc: pochmurno z przejaśnieniami na północy. Od północy w głąb kraju postępować będą przelotne opady deszczu do 1-3 litrów wody na metr kwadratowy. Padać nie powinno tylko na południowym wschodzie. Termometry pokażą minimum od -1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 4 st. C w centrum kraju, do 6 st. C na Podkarpaciu. Z północnego wschodu powieje słaby i umiarkowany wiatr.

Pogoda na noc 21/22.11
Pogoda na noc 21/22.11tvnmeteo.pl

Pogoda na jutro - poniedziałek 22.11

Pogoda na jutro: pochmurno z rozpogodzeniami. Na południu i południowym wschodzie kraju wystąpią przelotne opady deszczu do 3 l/mkw. Słabo popadać może także na Kaszubach, Kujawach i Warmii. W górach prognozowane są opady deszczu ze śniegiem rzędu 5 l/mkw. Temperatura maksymalna sięgnie od 2 st. C na Suwalszczyźnie, przez 6 st. C w centrum kraju, do 8 st. C na Dolnym Śląsku i Podkarpaciu. Wiatr z północy będzie słaby i umiarkowany.

Pogoda na poniedziałek 22.11
Pogoda na poniedziałek 22.11tvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne w poniedziałek 22.11

Największa wilgotność powietrza pojawi się na południu Polski. Odczuwać będziemy chłód i wilgoć. Warunki biometeorologiczne będą neutralne w większości kraju, jedynie na południu pogoda wpłynie niekorzystnie na nasze samopoczucie.

Warunki biometeorologiczne w poniedziałek 22.11
Warunki biometeorologiczne w poniedziałek 22.11tvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

Pochmurno, przelotny deszcz. Temperatura minimalna sięgnie 4 st. C. Północno-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie o północy wyniesie 1000 hPa.

Pogoda na jutro - Warszawa

Zachmurzenie duże z rozpogodzeniami. Termometry pokażą maksymalnie 6 st. C. Wiatr z północny będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe osiągnie 1005 hPa.

Pogoda na noc - Trójmiasto

Pochmurno z przejaśnieniami, przelotny deszcz. Temperatura minimalna wyniesie 3 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, a powieje z północnego zachodu. O północy barometry wskażą 1013 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Zachmurzenie duże z rozpogodzeniami, przelotny deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 5 st. C. Północny wiatr będzie słaby i umiarkowany. W południe ciśnienie sięgnie 1019 hPa.

Pogoda na noc - Poznań

Pochmurno, przelotny deszcz. Termometry pokażą minimum 3 st. C. Z północnego zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie o północy osiągnie 1003 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

Zachmurzenie duże z rozpogodzeniami. Temperatura maksymalna wyniesie 6 st. C. Słabo i umiarkowanie powieje z północy. W południe barometry pokażą 1009 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

Pochmurno, przelotny deszcz. Na termometrach zobaczymy minimum 5 st. C. Wiatr z północnego zachodu będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie o północy wyniesie 999 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

Zachmurzenie duże z rozpogodzeniami, przelotny deszcz. Temperatura maksymalna sięgnie 8 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z północy. W południe na barometrach zobaczymy 1005 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

Pochmurno. Termometry pokażą minimum 5 st. C. Z północnego zachodu powieje, słaby i umiarkowany wiatr. O północy ciśnienie osiągnie 986 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

Zachmurzenie duże, przelotny deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie 7 st. C. Powieje północny, słaby i umiarkowany wiatr. W południe barometry wskażą 990 hPa.

Autor:kw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości