Pogoda na dziś - sobota 27.08. Gorąco w całej Polsce. Uwaga na burze

Autor:
kw/dd
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na niedzielę 29.01
Pogoda na niedzielę 29.01tvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Pogoda na dziś. W sobotę 27.08 będzie na ogół pogodnie, ale lokalnie możemy spodziewać się opadów deszczu. Miejscami pojawią się burze z silniejszym deszczem i porywistym wiatrem. Na termometrach zobaczymy od 27 do 32 stopni Celsjusza.

Pogoda na sobotę 27.08. W ciągu dnia na zachodzie i południu kraju spodziewane jest umiarkowane i duże zachmurzenie kłębiaste oraz przelotne opady deszczu do 10-30 litrów wody na metr kwadratowy i burze z gradem. W pozostałych regionach będzie pogodnie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 27 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej, przez 31 st. C w centrum kraju, do 32 st. C na Podkarpaciu. Z południowego wschodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. Tylko w burzach będzie silny, rozpędzając się w porywach do 90 kilometrów na godzinę.

Pogoda na sobotę 27.08
Pogoda na sobotę 27.08tvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne - sobota 27.08

Wilgotność powietrza w ciągu dnia sięgnie 60-70 procent. W całym kraju będzie gorąco, a miejscami na zachodzie także parno.

Warunki biometeorologiczne na sobotę 27.08
Warunki biometeorologiczne na sobotę 27.08tvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Warszawa

W sobota w Warszawie będzie pogodnie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 31 st. C. Południowo-wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe wyniesie 999 hPa.

Pogoda na dziś - Trójmiasto

W Gdyni, Gdańsku i Sopocie dzień zapowiada się pogodnie. Termometry pokażą maksymalnie 29 st. C. Z południowego wschodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. W południe ciśnienie wyniesie 1011 hPa.

Pogoda na dziś - Poznań

W sobotę w Poznaniu będzie pogodnie, dopiero pod wieczór pojawią się chmury. Temperatura maksymalna sięgnie 30 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z południowego wschodu. W południe na termometrach zobaczymy 999 hPa.

Pogoda na dziś - Wrocław

Sobota we Wrocławiu będzie pochmurna z rozpogodzeniami, wystąpią też przelotne opady deszczu oraz burza z gradem. Termometry pokażą maksymalnie 28 st. C. Słabo i umiarkowanie powieje z południowego wschodu, podczas burz może wiać silniej. W południe ciśnienie osiągnie 995 hPa.

Pogoda na dziś - Kraków

W sobotę w Krakowie będzie pochmurno, ale prognozowane są też rozpogodzenia, przelotne opady deszczu, a także burze z gradem. Temperatura maksymalna sięgnie 30 st. C. Powieje południowo-wschodni, słaby i umiarkowany wiatr. Podczas wyładowań może być silniejszy. W południe na barometrach zobaczymy 983 hPa.

Warunki drogowe w sobotę 27.08
Warunki drogowe w sobotę 27.08tvnmeteo.pl

Autor:kw/dd

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości