Alerty IMGW na Dolnym Śląsku

Aktualizacja:
Autor:
kw,anw//rzw
Źródło:
IMGW, tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na poniedziałek
Prognoza pogody na poniedziałek tvnmeteo.pl
wideo 2/6
Pogoda na dziś

IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed gęstą mgłą. Miejscami widzialność może być ograniczona do 100-200 metrów. W sobotę mogą natomiast pojawić się alerty przed opadami marznącymi. Na drogach i chodnikach może zrobić się ślisko.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia i prognozę zagrożeń.

Alerty IMGW - gęsta mgła

IMGW wydał alarmy pierwszego stopnia przed gęstą mgłą. Obowiązują w województwie dolnośląskim, w powiatach: kłodzkim, ząbkowickim, dzierżoniowskim, wałbrzyskim, Wałbrzych, kamiennogórskim, karkonoskim, Jelenia Góra, lwóweckim, lubańskim.

Miejscami obserwuje się i nadal prognozuje gęste mgły, w zasięgu których widzialność może wynosić od 100 do 200 metrów.

Alerty IMGW ważne będą do godziny 9 w środę.

Ostrzeżenia meteorologiczne IMGWIMGW

Prognoza zagrożeń IMGW na sobotę

Na środę, czwartek i piątek nie prognozuje się groźnych zjawisk pogodowych. Niebezpiecznie może zrobić się dopiero w sobotę. Tego dnia IMGW planuje wydać alerty pierwszego stopnia przed opadami marznącymi w województwach zachodniopomorskim i pomorskim.

Prognoza zagrożeń IMGW na sobotęIMGW

Czym jest prognoza zagrożeń

Zgodnie z definicją IMGW prognoza zagrożeń to orientacyjna prognoza pogody, służąca wczesnemu informowaniu społeczeństwa o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego.

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kw,anw//rzw

Źródło: IMGW, tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości