W weekend korzystajcie z przyjemnej pogody. Potem chłodno i deszczowo

Prognoza pogody na 5 dni (TVN24)
Prognoza pogody na 5 dni (TVN24)
Prognoza pogody na 5 dni (TVN24)

Pogodnie i ciepło, ale bez upału - na taką pogodę możemy liczyć w weekend. Warto wykorzystać takie warunki i zaplanować wypoczynek na świeżym powietrzu, tym bardziej że początek nowego tygodnia nie zapowiada się tak korzystnie. Poniedziałek ma być deszczowy, a w kolejne dni na dodatek się ochłodzi.

W weekend można śmiało planować odpoczynek na świeżym powietrzu, bo pogoda raczej będzie sprzyjać takim zamierzeniom. W sobotę w większości kraju będzie pogodnie, możemy liczyć na sporo słońca.

Tylko na Pomorzu i Mazurach synoptycy zapowiadają przelotne opady, ale deszcz będzie słaby i nie powinien mocno dawać się we znaki.

Weekend ciepły i pogodny

Umiarkowana temperatura będzie sprzyjać osobom, które nie przepadają za upałami, oraz tym, którzy planują uprawianie sportu. Termometry pokażą od 20 st. C na Suwalszczyźnie do 24 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, w górach synoptycy zapowiadają halny.

Podobna pogoda będzie w niedzielę. Przeważać będą pogodne niebo i słońce. Przelotnie popada tylko na północy i zachodzie. Lekko się ociepli - temperatury wyniosą od 21st. C na Suwalszczyźnie do 27 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, ze zmieniających się kierunków.

Początek tygodnia mokry...

Początek nowego tygodnia nie będzie już tak ładny. Na poniedziałek lepiej przygotować parasole, bo ma przelotnie padać prazwie w całym kraju. Wyjątkiem będzie Podkarpacie, tam też będzie najcieplej: 26 st. C. Najniższą temperaturę, 18 st. C, odnotuje Pomorze.

...i chłodny

We wtorek pogoda trochę się poprawi na zachodzie i południu kraju. W strefie przelotnych opadów pozostaną północne i wschodnie rejony, na Suwalszczyźnie mogą też pojawić się burze. Za to temperatury będą niezbyt letnie - termometry pokażą od 14 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 20 st. C na Podkarpaciu. Wiatr powieje silniej niż w poprzednie dni, a podczas burz jego porywy mogą osiągać do 80 km/h.

W środę popada tylko na północy kraju, poza tym ma być pogodnie. Temperatury wzrosną, ale nieznacznie. Najniższą wartość, 15 st. C, odnotuje Suwalszczyzna, najwyższej, 22 st. C, mogą się spodziewać mieszkańcy Dolnego Śląska.

Autor: js/rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości