W sobotę słońce walczy z chmurami

Prognoza pogody na dzień 30.07
Prognoza pogody na dzień 30.07
Prognoza pogody na dzień 30.07

Sobota nie zapowiada się dobrze, szczególnie na zachodzie, Pomorzu i Wybrzeżu. Synoptycy zapowiadają tam ciągłe, ulewne deszcze. W pozostałych regionach pogoda będzie lepsza, czasami wyjdzie słońce, a deszcz pojawi się tylko przelotnie.

Sobota nieprzyjemnie zapowiada się dla mieszkańców i turystów na zachodzie, Pomorzu, Wybrzeżu, w Wielkopolsce i na Ziemi Lubuskiej. Synoptycy zapowiadają tam ciągłe opady deszczu, które w ciągu doby moga wynieść do 40 l/m kw. Lepszą aurę będą mieli mieszkańcy centrum, gdzie są szanse na przejaśnienia i wypogodzenia. Na wschodzie kraju wyjrzy słońce, ale też przelotnie popada i zagrzmi.

Najchłodniejszymi miastami będą w sobotę Szczecin i Zielona Góra, gdzie termometry wskażą ledwo 17 kresek. 20 st. C będzie w Olsztynie i Łodzi, 21 w Warszawie i 24 w Krakowie.

Cieśnienie niestety będzie spadać. W południe w stolicy wniesie 993 hPa.

Prognoza pogody na dzień 30.07
Prognoza pogody na dzień 30.07

Uwaga na śliskie drogi

Najlepsze warunki na drogach będą w sobotę w centrum kraju, gdzie jeśli spadnie deszcz, będzie krótkotrwały i niewielki. Gorzej ma być na zachodzie Polski. Tam synoptycy zapowiadają ciągłe i dość silne opady deszczu, które będą utrudniać kierowcom jazdę. Na wschodzie kraju oprócz deszczu spodziewane są również lokalne burze, dlatego tam należy zachować szczególną ostrożność.

Warunki drogowe na dzień 30.07
Warunki drogowe na dzień 30.07

Wilgotno i niekorzystnie

Najwilgotniejszymi regionami kraju będą wschód i zachodnia granica kraju, gdzie wilgoć sięgnie 100 proc. Chłodno, jak na lipiec, będzie na zachodzie i w centrum. Komfort termiczny poczują mieszkańcy wschodniej Polski i południa, gdzie temperatura przekroczy 20 st. C. Warunki biometeo niestety będą niekorzystne w całym kraju.

Prognoza pogody dla meteopatów na dzień 30.07
Prognoza pogody dla meteopatów na dzień 30.07

Autor: mm//aq / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości