W Krakowie spadł pierwszy śnieg. Kiedy przyjdzie kolejny?

Pierwszy śnieg w Krakowie (TVN24)
Pierwszy śnieg w Krakowie (TVN24)
Pierwszy śnieg w Krakowie (TVN24)

W środę nad ranem śnieg prószył na Podkarpaciu. W wielu rejonach Polski na drzewach osadzał się szron. – Śnieg na razie nie popada. Będzie za to szadź i marznąca mżawka – komentuje pogodę synoptyk TVN Meteo, Wojciech Raczyński.

O padającym śniegu donieśli internauci mieszkający w Łańcucie i Rzeszowie. Mamy także dowody na to, że poprószyło w Krakowie. Co prawda płatki były niewielkie, ale pierwszy śnieg, to pierwszy śnieg.

- Śnieg padał nad ranem głównie na Podkarpaciu. Były to niezbyt intensywne opady, wręcz słabe. W ciągu dnia już go nie będzie – mówi synoptyk TVN Meteo, Wojciech Raczyński.

Najbliższe dni pod znakiem szadzi

- Śniegu na razie nie będzie. Front przynoszący opady przemieści się nad Ukrainę i Rumunię. Znajdziemy się ponownie pod wpływem wyżu – komentuje synoptyk.

W nocy temperatura nie powinna spaść poniżej -5 st. C. Wieczorem powstawać będą mgły i zamglenia, które ustępowały będą dopiero nad ranem.

- Szczególnie gęste będą na zachodzie i południu. Towarzyszyła im będzie marznąca mżawka i kładąca się na drzewach szadź – mówi Wojciech Raczyński.

Dostaliśmy zdjęcia szronu, z okolic Szczyrku położonego w Beskidzie Śląskim:

Szron często mylony jest z szadzią. Istnieje pomiędzy nimi jednak wyraźna różnica. Szadź zawiera pozlepiane ze sobą kryształy lodu. Zaś szron składa się z igiełek lodu, które nie tworzą zwartej bryły.

Autor: usa//ŁUD / Źródło: TVN Meteo, Kontakt 24, TVN24

Pozostałe wiadomości