Najnowsze

Tęsknisz za latem? W Sri Lance termometry pokazują ponad 40 stopni

Najnowsze

[object Object]
Ekstremalne zjawiska na świecietvn24
wideo 2/11

W Sri Lance panuje fala upałów. Według prognoz temperatura w niektórych regionach może sięgać ponad 40 stopni Celsjusza. Władze kraju proszą mieszkańców o zachowanie ostrożności i odpowiednie nawadnianie organizmu.

Departament Meteorologiczny na Sri Lance poinformował w czwartek, że kraj może doświadczyć silnej fali upałów. Według prognoz temperatura w wielu regionach miała sięgnąć powyżej 40 stopni Celsjusza.

W raporcie departamentu napisano, że temperatura wzrosła do poziomu, który może być niebezpieczny dla zdrowia i samopoczucia. Jak dodano, upał może się utrzymać przez kilka dni.

Władze ostrzegają

Mieszkańcy kraju zostali poinformowani o nadejściu niebezpiecznych warunków pogodowych. Władze podały, że z powodu wysokiej temperatury ludzie mogą być wyczerpani, cierpieć z powodu kurczy cieplnych, a także udarów.

- Radzimy, aby mieszkańcy dbali o odpowiednie nawodnione i odpoczywali w cieniu podczas przerw w pracach na zewnątrz tak często, jak to możliwe. Sprawdzajcie, jak czują się osoby starsze i chore w waszych domach, nigdy nie zostawiajcie dzieci bez opieki w pojazdach, ograniczajcie zajęcia na świeżym powietrzu - powiedział wicedyrektor departamentu Merille Mendis.

Jak dodał, w niektórych częściach kraju występuje niewielki deszcz, ale silniejsze opady prognozowane są dopiero w połowie marca.

Autor: kw / Źródło: newsin.asia

Pozostałe wiadomości