Najnowsze

Tego niedźwiadka polarnego czeka kariera w mediach

Najnowsze

Imię niedźwiedzicy jest tymczasowe

Wszystko wskazuje na to, że Luna - trzymiesięczna niedźwiedzica polarna z jednego z amerykańskich ogrodów zoologicznych - stanie się nową gwiazdą mediów. To puszyste zwierzątko ma stać się "twarzą" kampanii, dzięki której władzom zoo uda się zebrać pieniądze na budowę wybiegu dla zwierząt z Arktyki i Antarktydy.

Trzymiesięczna niedźwiedzica polarna, imieniem Luna, w sobotę zaliczyła swój pierwszy publiczny występ. Mieszkankę ogrodu zoologicznego w nowojorskim Buffalo pokazano dziennikarzom, którzy pomogą zdobyć jej sławę.

"Twarz" kampanii

Luna ma stać się "twarzą" kampanii, dzięki której władze ogrodu zoologicznego uzbierają 4 mln dolarów. To kwota, jakiej brakuje, by mogła powstać wyceniona na 18 mln dolarów przestrzeń dla zwierząt ze stref podbiegunowych.

- Straciliśmy już nasze dorosłe niedźwiedzie polarne. Stracimy także tego, jeśli nie uda nam się przeprowadzić kampanii do końca - przyznała zarządzająca zoo Donna Fernandes.

Fernandes poinformowała, że ma w planach zainstalowanie kamery, dzięki której zwiedzający będa mogli podpatrywać Lunę. Póki co niedźwiedzica jest zbyt młoda na to, by nieustannie obserwowały ją tłumy ludzi.

Można głosować na imię dla Luny

Kobieta podkreśliła też, że imię niedźwiedzicy jest tymczasowe. Nadano je jej ze względu na pełnię Księżyca, podczas której się narodziła. Na Facebooku trwa konkurs na najlepsze imię dla puszystego zwierzątka.

Autor: map / Źródło: Reuters TV