Szlaki żeglowne na ulicach Gostynia

W Gostynie ulice zamieniły się w rzeki

Od kilku dni nad Polską grzmi - i to coraz intensywniej. Burzom towarzyszą gradobicia i ulewne deszcze, które zmieniają ulice w rwące rzeki. Ostatniej doby wyładowań atmosferycznych najsilniej doświadczyła Wielkopolska, co na zdjęciach i filmach utrwalili Reporterzy 24.

W piątek Śląsk, w sobotę Wielkopolska ucierpiały na skutek gwałtownych burz, przechodzących w drugiej częsci dnia nad naszym krajem.

Minionej nocy potężna nawałnica nawiedziła Gostyń (woj. wielkopolskie). Woda wdarła się do piwnic, zalała chodniki i ulice, a strażacy przez całą noc zmagali się ze skutkami żywiołu.

"Nad Gostyniem nastąpiło niesamowite gradobicie połaczone z burzą i obfitymi opadami deszczu" - napisał do redakcji Kontakt24 @Waldek.

Nie nadążali z interwencjami

Dla mieszkańców Gostynia miniona noc była wyjątkowa niespokojna - wszystko przez nawałnicę, która nawiedziła miasto. Woda w krótkim czasie zalała większość ulic i chodników, podtapiając zaparkowane samochody i piwnice. Służby przez całą noc miały pełne ręce roboty, a strażacy nie nadążali z interwencjami. - Na terenie powiatu interweniowaliśmy 28 razy. W samym mieście Gostyń w akcji brało udział dziewięć jednostek, zarówno z państwowej jak i ochotniczej straży pożarnej. Działania polegały głównie na wypompowywaniu wody z zalanych piwnic - powiedział w rozmowie z redakcją Kontaktu 24 Michał Pohl z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu. - Zalało między innymi ulicę Bojanowskiego, 1 Maja i Jana Pawła II. Woda wdarła się też do piwnicy szpitala przy ul. Marcinkowskiego i na plac przed szpitalem - dodał strażak.

Duże opady wystąpiły też w Kościanie (woj. wielkopolskie), a gradową burzę uwiecznili na zdjęciach nasi internauci. Grad pojawił się także w stolicy.

Jednak w Warszawie najmocniej grzmiało i lało w niedzielę o świcie:

Autor: kde//ja//mm/mj / Źródło: Kontakt 24, Kontakt Meteo

Pozostałe wiadomości