Świeży śnieg w Alpach

Prognoza pogody dla narciarzy w Alpach 05.03
Prognoza pogody dla narciarzy w Alpach 05.03
Prognoza pogody dla narciarzy w Alpach 05.03

Na Alpejskich stokach w poniedziałek spadnie sporo świeżego śniegu. W niektórych miejscach może popadać śnieg z deszczem. Będzie trochę chłodniej niż w ostatnich dniach: temperatury nie przekroczą 5-6 stopni.

We francuskich ośrodkach w poniedziałek spadnie trochę nowego śniegu. W niektórych miejscach na przemian z opadami pojawią się rozpogodzenia. Termometry pokażą od 2 do 5 stopni, ale w niektórych rejonach będzie mroźno. Alpe d'Huez i Val d'Isere odnotują -4 st., Courchevel -7 st., a Chamonix -10 st. C.

Padać będzie też we Włoszech - w wiekszości kurortów śnieg, w niektórych deszcz ze śniegiem. Temperatury będa zróżnicowane, od -1 do 6 st. Zimniej będzie w Livigno (-5 st.) i Breuil Cervinia (-11 st.).

W Austrii i Szwajcarii więcej mrozu

Podobna pogoda - opady śniegu lub śniegu z deszczem - czeka narciarzy w Alpach austriackich. Termometry pokażą tam od -3 do 5 stopni.

W Niemczech temperatury od 0 do 4 stopni, tylko w Wendelstein przymrozek: -1 st. Będzie padać deszcz i deszcz ze śniegiem.

W Szwajcarii też będzie snieżnie, a w części ośrodków mroźno. Temperatury będą zróżnicowane: od -8 st. w St. Moritz do 5 st. w Veysonnaz.

Autor: js/rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości