Najnowsze

Sowa, pająki i robaki zamiast meteoroidów. Niecodzienne obserwacje NASA

Najnowsze

[object Object]
Specyficzne obserwacje NASANASA/MSFC/MEO
wideo 2/6

Z okazji Halloween NASA opublikowała niecodzienne zdjęcia ze swoich obserwacji. Jednak zamiast zjawisk kosmicznych na pierwszym planie są tu robaki, ptaki i pająki.

Kamery są częścią NASA All-Sky Fireball Network utworzonej przez Meteoroid Environment Office (MEO). Celem całej sieci jest monitorowanie meteoroidów, zwanych również ognistymi kulami. W sieci znajduje się 17 kamer w dziewięciu stanach. Kilka z nich zlokalizowanych jest w Marshall.

Jak powiedział szef biura MEO Bill Cooke, kamery służą do wykonywania zdjęć i umożliwiają oglądanie nocnego nieba. Dodał jednak, że przez kilka lat kamery zebrały ponadprogramowy materiał.

- Nasze kamery znajdują się w pobliżu zalesionego terenu, dlatego uchwycenie kilku niecodziennych gości nie było niczym zaskakującym - stwierdził Cooke.

Mistrzowie pierwszego planu

Na zdjęciach widzimy wielu różnych leśnych mieszkańców - szopy, nietoperze, sowy czy pająki. Podczas prac nad zrozumieniem meteoroidów i ich wpływu na statki kosmiczne Cooke wraz ze swoim zespołem zdecydowali się udostępnić materiały z niezwykłych obserwacji w mediach społecznościowych. Ze względu na przerażających modeli uznano, że dobrą okazją będzie właśnie Halloween.

Zobaczcie wszystkie zdjęcia:

Autor: kw/aw / Źródło: nasa.gov

Źródło zdjęcia głównego: NASA/MSFC/MEO

Pozostałe wiadomości