Najnowsze

Przymrozki w wielu regionach kraju. IMGW wydał ostrzeżenia

Najnowsze

[object Object]
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl
wideo 2/4

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed niebezpieczną pogodą. Temperatura lokalnie może spaść do -5 stopni Celsjusza.

Polska w ciągu najbliższej doby będzie znajdować się na skraju wyżu znad Skandynawii. Z północy napływa zimne arktyczne powietrze, co skutkuje niską temperaturą w naszym kraju.

IMGW wydał ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia dla dziewięciu województw.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty pierwszego stopnia przed przymrozkami na terenie województw: łódzkiego, wielkopolskiego i lubuskiego. Synoptycy IMGW prognozują w nocy i nad ranem lokalny spadek temperatury do -3 stopni Celsjusza, a przy gruncie do około -5 stopni Celsjusza.

Przymrozki spodziewane są także na terenie woj.: pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. W nocy miejscami temperatura może spaść do -5, -4 st. C, a przy gruncie do -7 st. C.

Na północy województwa dolnośląskiego prognozowany jest lokalnie spadek temperatury do -2 st. C, a przy gruncie do -4 st. C. W województwie zachodniopomorskim do -3 st. C, a przy gruncie do -4 st. C. Mieszkańcy woj. warmińsko-mazurskiego (poza wschodnimi powiatami) mogą spodziewać się temperatury, która spadnie do -3, -1 st. C, przy gruncie do -6 st. C. Natomiast w woj. mazowieckim (z wyłączeniem wschodnich powiatów) termometry lokalnie pokażą -4 st. C, a przy gruncie -6 st. C.

Ostrzeżenia ważne będą do godziny 8 w czwartek.

Ostrzeżenia meteorologiczne IMGWtvnmeteo.pl za IMGW

Czym jest ostrzeżenie pierwszego stopnia?

Zgodnie z definicją IMGW ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Autor: //aw / Źródło: IMGW

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości