Prognoza pogody na dziś: popada i zagrzmi, do 25 stopni

[object Object]
Prognoza pogody na piątektvnmeteo.pl
wideo 2/23

Na piątek prognozowane są przelotne opady deszczu. W wielu regionach może także zagrzmieć. Termometry pokażą maksymalnie 25 stopni.

W piątek wystąpią postępujące od zachodu w głąb kraju przelotne opady deszczu i burze. Do wieczora słoneczna pogoda utrzyma się tylko na wschodzie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 22 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 25 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowy od zachodu skręcający na zachodni. W porywach burzowych może rozpędzać się do 90 kilometrów na godzinę.

Warunki biometeorologiczne

Największa wilgotność powietrza pojawi się w pasie od Zatoki Gdańskiej po Śląsk i Małopolskę. W całym kraju dominować będzie odczucie komfortu termicznego. W większości Polski pogoda wpłynie niekorzystnie na nasze samopoczucie, jedynie na wschodzie biomet będzie neutralny.

Warunki biometeo w piątek
Warunki biometeo w piątektvnmeteo.pl

Prognoza pogody dla wybranych miast

WARSZAWA

Pogodnie. Wieczorem prognozowane są przelotny deszcz lub burza. Termometry pokażą maksymalnie 24 st. C. Południowo-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, w porywach burzowych powieje z prędkością do 80 km/h. Ciśnienie po południu spadnie do 1001 hPa.

POZNAŃ

Przelotny deszcz lub burza. Temperatura maksymalna sięgnie 23 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, południowo-zachodni wiatr, który w porywach burzowych będzie rozpędzał się do 90 km/h. Po południu ciśnienie wyniesie 1002 hPa.

GDAŃSK

Rano pogodnie. Po południu pojawi się przelotny deszcz lub burza. Temperatura maksymalna wyniesie 23 st. C. Południowo-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, w porywach burzowych może rozpędzać się do 90 km/h. Po południu na barometrach zobaczymy 1013 hPa.

WROCŁAW

Przelotny deszcz lub burza. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 25 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z zachodu, który w porywach burzowych osiągnie do 90 km/h. Ciśnienie po południu będzie oscylować w okolicy 999 hPa.

KRAKÓW

W dzień pogodnie. Wieczorem mogą pojawić się przelotne opady deszczu lub burza. Temperatura maksymalna sięgnie 24 st. C. Słabo i umiarkowanie powieje z południowego zachodu. W porywach burzowych rozpędzi się do 90 km/h. Po południu ciśnienie spadnie do 987 hPa.

Autor: kw/aw / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: adnowak/Visualhunt

Pozostałe wiadomości