Prognoza pogody na dziś: lokalnie słońce schowa się za burzowymi chmurami

Prognoza pogody na czwartek
Prognoza pogody na czwartek
TVN Meteo
TVN MeteoPrognoza pogody na czwartek

Czwartek będzie pochmurny, jednak nie można tracić nadziei na słoneczne chwile. Synoptycy nie wykluczają przejaśnień. Mieszkańcy wschodnich regionów kraju mogą spodziewać się lokalnych burz. Temperatura zawaha się od 18 st. C do 25 st. C.

W ciągu dnia będzie pochmurno, jednak może się przejaśniać. Chmury przyniosą przelotny opad deszczu, a na krańcach wschodnich także lokalne burze. Towarzyszyć im będzie opad od 10 do 20 l/mkw. i porywisty wiatr o prędkości do 70 km/h.

Termometry wskażą od 18 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 25 st. C na Podkarpaciu. Umiarkowany i dość silny zachodni wiatr w porywach rozpędzi się do 40-70 km/h, a w strefie brzegowej nawet 80 km/h.

Warunki biometeorologiczne

Dość niska temperatura powietrza i wysoka wilgotność od 80 proc. na Dolnym Śląsku do ponad 90 procent na północy, południu i wschodzie kraju sprawią, że mieszkańcy całej Polski odczują chłód, a warunki biometeorologiczne będą niekorzystne. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa i będzie rosnąć.

Warunki biometeorologiczne w czwartek
Warunki biometeorologiczne w czwartek TVN Meteo

Prognoza dla wybranych miast

TRÓJMIASTO

Pochmurno z przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu. Temp. maks. 19 st. C. Zachodni wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h. Ciśnienie w Gdańsku w południe 1005 hPa, rośnie.

KRAKÓW

Pochmurno z przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu. Temp. maks. 23 st. C. Zachodni wiatr umiarkowany i dość silny, a w porywach do 60 km/h. Ciśnienie w południe 981 hPa, waha się.

POZNAŃ

Pochmurno z przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu. Temp. maks. 20 st. C. Zachodni wiatr umiarkowany i dość silny, a w porywach do 70 km/h. Ciśnienie w południe 1000 hPa, rośnie.

WARSZAWA

Pochmurno z przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu. Temp. maks. 20 st. C. Zachodni wiatr umiarkowany i dość silny, a w porywach 40-60 km/h. Ciśnienie w południe 996 hPa, rośnie.

WROCŁAW

Pochmurno z przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu. Temp. maks. 34 st. C. Zachodni wiatr umiarkowany i dość silny, a w porywach do 70 km/h. Ciśnienie w południe 998 hPa, rośnie.

Autor: ab,mab/mk / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości