Prognoza pogody na dziś: będzie ciepło. Po południu zrobi się burzowo

Prognoza pogody na poniedziałek
Prognoza pogody na poniedziałek
Prognoza pogody na poniedziałek

Początek nowego tygodnia przyniesie nam dużą dawkę słońca. Pogodnie będzie w niemal w całym kraju, tylko na południu w drugiej części dnia może popadać, a nawet zagrzmieć. Lekko się ociepli - miejscami temperatury sięgną 21 st. C.

W poniedziałek to wyż będzie kształtował pogodę na przeważającym obszarze kraju. Jedynie na południu Polski pojawi się więcej chmur, związanych z zalegającym tam od niedzielnego wieczora ciepłym frontem atmosferycznym.

Możliwe burze

Synoptycy nie wykluczają, że na tym froncie powstaną komórki burzowe i w drugiej części dnia zagrzmi i przelotnie popada.

Będzie cieplej niż w niedzielę. Termometry w najcieplejszym momencie dnia pokażą od 13 st. C w Suwałkach, przez 16 st. C w Warszawie, po 20 st. C w Krakowie i 21 st. C we Wrocławiu.

Powieje słabo i umiarkowanie ze wschodu.

Biomet dopisze

Ciśnienie będzie lekko spadać. Barometry w centrum w drugiej części dnia pokażą 1005 hPa. Wilgotność względna powietrza wyniesie od 40 proc. na północnym wschodzie do 60 proc. na południowym zachodzie. Warunki biometeorologiczne w całym kraju będą korzystne. Pogoda sprawi, że będzie nam towarzyszyć dobre samopoczucie.

Prognoza pogody dla meteopatów na poniedziałek
Prognoza pogody dla meteopatów na poniedziałek

Prognoza pogody dla regionów

POGODA TRÓJMIASTO

Na ogół słonecznie, wieczorem zachmurzy się. Temp. maks. 15 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe 1018 hPa, spada.

POGODA POZNAŃ

Słonecznie. Temp. maks. 17 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe 1005 hPa, spada.

POGODA WARSZAWA

Na ogół słonecznie Temp. maks. 16 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe 1005 hPa, spada.

POGODA WROCŁAW

Przeważnie słonecznie, okresami zachmurzenie umiarkowane. t maks. 21 st. C. wiatr słaby i umiarkowany, SE.. ciśnienie w południe 1000 hPa, spada.

POGODA KRAKÓW

Przeważnie słonecznie, okresami zachmurzenie umiarkowane. Temp. maks. 21 st. Wiatr słaby i umiarkowany. Cśnienie w południe 987 hPa, spada.

Autor: mm,js/jaś,mj / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości