Prognoza pogody na czwartek: słaby śnieg w wielu miejscach kraju

Prognoza pogody na czwartek
Prognoza pogody na czwartek
Prognoza pogody na czwartek

W czwartek pośnieży niemalże w całym kraju. Opady nie powinny być intensywne. Część mieszkańców Polski nacieszy się rozpogodzeniami, a najwyższa temperaturą maksymalną będą 2 st. Celsjusza.

W ciągu dnia w prawie całym kraju spadnie śnieg. Synoptycy przewidują maksymalną sumę opadów na 2 cm. Na północnym wschodzie Polski powinno być pogodnie, z licznymi rozpogodzeniami.

Temperatura maksymalna wyniesie -1 st. C na północnym wschodzie, 0 st. C na południu kraju, 1 st. C w centrum i na zachodzie i 2 st. C na Pomorzu Zachodnim.

Wysokie ciśnienie

Mimo dominującego wpływu niżu znad Włoch, ciśnienie będzie wysokie. Barometry w Warszawie w drugiej części dnia pokażą 1012 hPa. Wilgotność względna wyniesie od 70 proc. w Polsce północno-wschodniej do 90 proc. na południowym zachodzie.

Warunki biometeorologiczne w całym kraju będą niekorzystne.

Prognoza pogody dla głónych polskich miast

Prognoza pogody dla meteropatów na czwartek
Prognoza pogody dla meteropatów na czwartek

Prognoza pogody dla Gdańska

Dzień: pochmurno z przejaśnieniami. Możliwy słaby śnieg. Temp. maks. w dzień 1 st. c. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. Ciśnienie po południu 1025 hPa, rośnie.

Prognoza pogody dla Poznania

Dzień: pochmurno z przejaśnieniami. Okresami słaby śnieg. Temp. maks. w dzień 1 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. Ciśnienie po południu 1012 hPa, rośnie.

Prognoza pogody dla Warszawy

Dzień: pochmurno z przejaśnieniami. Możliwy słaby śnieg. Temp. maks. w dzień 1 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. Ciśnienie po południu 1013 hPa, rośnie.

Prognoza pogody dla Wrocławia

Dzień: pochmurno, okresami słaby śnieg. Temp. maks. w dzień 0 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. Ciśnienie po południu 1007 hPa, rośnie.

Prognoza pogody dla Krakowa

Dzień: pochmurno z przejaśnieniami. Możliwy słaby śnieg. Temp. maks. w dzień 0 st. C Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. Ciśnienie po południu 996 hPa, rośnie.

Autor: mm,map/rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości