Najnowsze

Prognoza na pięć dni: czeka nas kolejna dawka deszczu i śniegu

Najnowsze

12.12 | Prognoza pogody "Meteo News"
TVN Meteo12.12 | Prognoza pogody "Meteo News"

W ciągu najbliższych kilku dni na pewno nie ujrzymy słońca. Niebo będzie się chmurzyć, a nierzadko pojawią się również opady deszczu lub śniegu. Dodatkowo, w sobotę i w środę będzie można spodziewać się silnego wiatru, który skutecznie obniży temperaturę odczuwalną.

Sobota

W sobotę aura nie będzie zachwycać. Niebo w całym kraju się zachmurzy. Miejscami słabo popada deszcz. Synoptyk TVN Meteo Artur Chrzanowski nie wyklucza jednak tego, że pojawią się również przejaśnienia.

Po południu słupki rtęci sięgną od 2 st. C na Podlasiu do 7 st. C na Dolnym Śląsku. Niestety umiarkowany i dość silny wiatr (w porywach do 50-70 km/h, a na Wybrzeżu do 80 km/h) sprawi, że temperatura odczuwalna będzie znacznie niższa.

Niedziela

Niedziela również zapowiada się pochmurno, ale z przejaśnieniami. Opady deszczu prognozowane są jedynie dla Podlasia, Podkarpacia i Pomorza.

Tego dnia temperatura maksymalna wyniesie od 2 st. C na Podlasiu do 5 st. C. Według Chrzanowskiego wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany.

Poniedziałek

W poniedziałek nie będzie można liczyć na słońce. W całym kraju pojawi się sporo chmur. Dodatkowo, na północy może popadać deszcz i deszcz ze śniegiem.

W najcieplejszym momencie dnia temperatura wyniesie od 1 st. C na Suwalszczyźnie do 5 st. C na Dolnym Śląsku. Silny wiatr już nie powinien dawać się nam we znaki.

Wtorek

Kolejny dzień grudnia również nie będzie zachwycał. Według prognozy pogody w całym kraju można będzie spodziewać się pochmurnego nieba. Miejscami przelotnie popada deszcz.

We wtorek najcieplej będzie na Dolnym Śląsku, gdzie słupki rtęci sięgną 6. kreski powyżej zera, natomiast najzimniej na Suwalszczyźnie (1 st. C).

Środa

W środę niebo również będzie się chmurzyć. Miejscami zaczną pojawiać się jednak przejaśnienia, miejscami (na zachodzie kraju) pojawią się opady deszczu ze śniegiem.

Temperatura nigdzie nie przekroczy pięciu stopni, ale też nigdzie nie spadnie poniżej zera. Według prognozy na Suwalszczyźnie słupki rtęci sięgną 1 st. C, natomiast na Dolnym Śląsku, gdzie spodziewane są najwyższe wartości, 4 st. C.

Tego dnia wiatr będzie umiarkowany, miejscami silniejszy, a na Wybrzeżu porywy sięgną 80 km/h.

Autor: kt/rp / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości