Pogoda wykańcza dynie w USA

Te dynie mogą nie doczekać Halloween

Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych nie potrafią sobie wyobrazić Halloween bez dyni z powycinanymi oczami i upiornym uśmiechem. Teraz cała zabawa stoi pod znakiem zapytania, albowiem na rynku dyniowym jest poważny kryzys. Tym razem winna jest pogoda.

Już teraz brakuje ich w supermarketach, a co dopiero kiedy nadejdzie Halloween. Oczywiście kryzys na rynku dyniowym sprawił, że warzywo to zdrożało aż dwukrotnie. Amerykanie, zamieszkujący północno-zachodnią część USA płacą nawet od 150 do 200 dolarów za główkę.

Ten sezon zdecydowanie nie jest fortunny dla rolników uprawiających dynie. Najpierw przyszła Irene, która bezlitośnie wyniszczyła dyniowe pola. A teraz pozostałości powoli wykańczają wczesne przymrozki.

To jeszcze nie koniec

Dodatkowo meteorolodzy portalu accuweather.com ostrzegają, że to nie koniec nieszczęść. - Nad rejony uprawne zbliża się front atmosferyczny, który przyniesie deszcze i jeszcze większe ochłodzenie - prognozują. Także warzywa, które dotąd przetrwały serię nieszczęść, czeka kolejna seria zmagań z pogodą.

Autor: xyz//aq / Źródło: accuweather.com

Pozostałe wiadomości