Pogoda na dziś: poniedziałek przyniesie dużo deszczu

Autor:
ps
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na niedzielę
Prognoza pogody na niedzielętvnmeteo.pl
wideo 2/3
Prognoza pogody na dziś

Pogoda na dziś: w prognozie na poniedziałek jest dużo chmur i jeszcze więcej deszczu. Miejscami może padać bardzo ulewnie, możliwe są również burze. Temperatura maksymalna nie przekroczy 20 stopni Celsjusza.

Pogoda na dziś: zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Okresami będą pojawiać się opady deszczu rzędu 10-30 litrów wody na metr kwadratowy, najsilniejsze w centralnej i na północno-wschodniej części kraju. W pasie od Śląska, przez Ziemię Łódzką i Kielecczyznę, po Podlasie mogą wystąpić burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 15 stopni Celsjusza na Górnym Śląsku i w Małopolsce, przez 16 st. C w centrum kraju, do 20 st. C na Ziemi Gorzowskiej. Z kierunku północno-wschodniego będzie wiać słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr. Kiedy zagrzmi, powieje silnie, w porywach rozpędzając się do 80 kilometrów na godzinę.

Warunki biometeo w poniedziałek 30.08

Wilgotność powietrza na obszarze całej Polski znajdzie się na poziomie około 90 procent. Wszędzie będzie odczuwalny chłód. Warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne.

Warunki biometeo w poniedziałek
Warunki biometeo w poniedziałektvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Warszawa

Zachmurzenie duże, opady deszczu, przejściowo dość intensywne. Temperatura maksymalna wyniesie 16 st. C. Wiatr z kierunków północnych powieje słabo i umiarkowanie, okresami dość silnie. Ciśnienie spada, w południe barometry wskażą 999 hektopaskali.

Pogoda na dziś - Trójmiasto

Zachmurzenie duże, opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 18 st. C. Z kierunków północnych powieje słabo i umiarkowanie, okresami dość silnie. Ciśnienie waha się, w południe osiągnie 1014 hPa.

Pogoda na dziś - Poznań

Zachmurzenie duże, opady deszczu, przejściowo dość intensywne. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 18 st. C. Wiatr z kierunków północnych powieje słabo i umiarkowanie, okresami dość silnie. Ciśnienie spada, w południe osiągnie 1001 hPa.

Pogoda na dziś - Wrocław

Zachmurzenie duże, okresami opady deszczu. Termometry pokażą maksymalnie 17 st. C. Z kierunków północnych powieje słabo i umiarkowanie, okresami dość silnie. Ciśnienie spada, w południe osiągnie 997 hPa.

Pogoda na dziś - Kraków

Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, opady deszczu, możliwa burza. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 15 st. C. Wiatr z kierunków północnych powieje słabo i umiarkowanie, okresami dość silnie. Ciśnienie spada, w południe osiągnie 985 hPa.

Autor:ps

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości