Pogoda na dziś: czwartek z temperaturą do 24 stopni, miejscami popada

[object Object]
Prognoza pogody na czwartek 19.08tvnmeteo.pl
wideo 2/3

Pogoda na dziś zapowiada się deszczowo w północnej części kraju. Pozostałym regionom dopisze pogodna aura, a na termometrach zobaczymy od 19 do 24 stopni.

Pogoda na dziś, czwartek 19.08, upłynie pod znakiem zmiennego zachmurzenia i przelotnych opadów deszczu w północnej części kraju. W pozostałych regionach będzie pogodnie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 19 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 24 st. C na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy okresami silniejszy, powieje z zachodu.

Warunki biometeorologiczne w czwartek, 19.08

Najwyższą wilgotność powietrza w ciągu dnia odnotujemy na północy kraju, tam wyniesie powyżej 80 procent. Zmniejszać się będzie w kierunku południowym do około 70 procent. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne na północy kraju i częściowo w pasie centralnym, a na południu neutralne.

Warunki biometeo w czwartek 19.08
Warunki biometeo w czwartek 19.08tvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Trójmiasto

Synoptycy prognozują zmienne zachmurzenie i przelotny deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie 20 st. C. Południowo-zachodni wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach osiągnie prędkość do 40-60 kilometrów na godzinę. Ciśnienie w południe sięgnie 1007 hPa.

Pogoda na dziś - Kraków

Wystąpi zmienne zachmurzenie i przelotny deszcz. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wzrośnie do 23 st. C. Południowo-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. W południe barometry pokażą 983 hPa.

Pogoda na dziś - Poznań

Zachmurzenie będzie zmienne i przelotnie popada deszcz. Termometry pokażą maksymalnie 22 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z południowego zachodu. Ciśnienie w południe osiągnie 1000 hPa.

Pogoda na dziś - Warszawa

Wystąpi zmienne zachmurzenie i przelotny deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 21 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z południowego zachodu. W południe barometry pokażą 998 hPa.

Pogoda na dziś - Wrocław

Zachmurzenie będzie zmienne. Temperatura maksymalna wyniesie 22 st. C. Południowo-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe sięgnie 998 hPa.

Autor: anw / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: shuterstock

Pozostałe wiadomości