Najnowsze

Pod wodą, na desce i w powietrzu. "Magazyn Żeglarski" w akcji

Najnowsze

Magazyn Żeglarski, odc. 3
Magazyn Żeglarski, odc. 3

Czas na kolejny "Magazyn Żeglarski". W trzecim odcinku opowiemy o wodnych atrakcjach, o których wielu się nie śniło. Zanurzymy się na głębokość ponad 70 metrów, spróbujemy wakeboardingu i polecimy w powietrze oglądać panoramę Chorwacji. Gotowi? Start!

W kolejnym odcinku "Magazynu Żeglarskiego" wybierzemy się na chorwacką wyspę Vis w Dalmacji Środkowej. Tam czeka nie lada atrakcja dla miłośników historii i nurkowania.

Na dnie morza niedaleko wyspy spoczywa wielki bombowiec B-17 z czasów II wojny światowej, który podchodząc do lądowania w brytyjskiej bazie, runął do wody. Mogą go oglądać jedynie doświadczeni nurkowie, bo leży na głębokości 72 metrów.

Szachy na wodzie

"Magazyn Żeglarski" zawija też do Sopotu, gdzie miały miejsce już po raz dziewiąty regaty nazywane szachami na wodzie. To bardzo nietypowe zawody, ponieważ wyścig zaczyna się już cztery minuty przed startem. Rywalizują między sobą tylko dwie łodzie i chodzi o to, aby uzyskać kontrolę nad rywalem. Wygrywa tylko najbardziej zgrany zespół, dlaczego? Szczegóły w "Magazynie Żeglarskim".

Wakeboarder

Komu znudziły się żagle? "Magazyn Żeglarski" poleca wakeboarding. To mix surfingu i nart wodnych. Wakeboarder z deską przymocowaną do nóg ciągnięty jest po wodzie za specjalnie zbudowanym wyciągiem. Żeby pokazać, jak wygląda ten nowy sport wodny, "Magazyn Żeglarski" pojechał do Ostródy, gdzie rozegrały się trzecie Mistrzostwa Polski w wakeboardingu.

Poczuć siłę wiatru

Coraz większą popularnością cieszą się w Polsce katamarany. To jachty o dwóch kadłubach z żaglem o powierzchni 14 m kw. Waga łódki to tylko 75 kg, ale mimo to jest stabilna i bardzo szybka, co stanowi jej największy atut. Żeglarze podkreślają, że dopiero na katamaranach czuje się prawdziwą siłę wiatru. "Magazyn Żeglarski" sprawdził w Sopocie, na czym polega ich magia.

Chorwacja z lotu ptaka

Komu niestraszny jest lęk wysokości, powinien wypróbować parasailingu. To lot na spadochronie za motorówką. Podczas niego wzbijamy się nawet na wysokość 70 metrów, skąd można podziwiać krajobraz. "Magazyn Żeglarski" spróbował parasailingu w Chorwacji.

Na sam koniec wybieramy się do Zatoki Puckiej, by obejrzeć tamtejsze regaty.

Autor: mm/ŁUD / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości