Najnowsze

"Nigdy nie wiesz, co znajdziesz na plaży po burzy"

Najnowsze

Fragment zwierzęcego szkieletu znaleziony na plaży w New Jersey (wideo bez dźwięku)
Twitter/New Jersey Department of Environmental ProtectionFragment zwierzęcego szkieletu znaleziony na plaży w New Jersey (wideo bez dźwięku)

Duży fragment zwierzęcego szkieletu pojawił się na plaży w New Jersey w Stanach Zjednoczonych. Władze parku stanowego i Departamentu Ochrony Środowiska stanu znalazły odpowiedź na pytanie, do którego gatunku należy.

Na dużych rozmiarów fragment szkieletu na plaży na terenie parku stanowego Island Beach natknął się jego pracownik w poniedziałek, 31 maja. Dzień wcześniej przez ten obszar przeszła burza.

"Nigdy nie wiesz, co znajdziesz na plaży po burzy" - skomentował dowcipnie Departament Ochrony Środowiska New Jersey w wpisie na Twitterze, do którego dołączono zdjęcia znaleziska. Na jednym z nich widać, że fragment czaszki postawiony na ziemi sięga do biodra funkcjonariusza.

Szczęka oraz czaszka płetwala karłowatego

Jak ustalił park i Departament Ochrony Środowiska stanu, była to szczęka i czaszka płetwala karłowatego. To gatunek należący do fiszbinowców, czyli mięsożernych ssaków morskich, do których zalicza się też między innymi płetwalowate.

Dorosłe osobniki płetwali karłowatych osiągają zazwyczaj długość ciała od siedmiu do ośmiu metrów i ważą od czterech do pięciu ton.

Autor: ps/dd / Źródło: AccuWeather, tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Twitter/New Jersey Department of Environmental Protection

Pozostałe wiadomości