Najnowsze

Nad wodą pojawi się słońce

Najnowsze

Nad jeziorami w poniedziałek zaświeci słońce

W poniedziałek wypoczywający nad wodą muszą się przygotować na zmienną aurę. Słońce będzie się pojawiać, ale co jakiś czas zniknie za chmurami. Można za to liczyć na lekkie ocieplenie - w większości mazurskich kurortów termometry wskażą 20 st. C, a nad morzem nawet dwa-trzy stopnie więcej.

Na Mazurach poniedziałek upłynie bez deszczu. Sporadycznie mogą pojawiać się chmury, głównie w okolicach Węgorzewa i Mrągowa. W wiekszości regionu jednak będzie można skorzystać z dłuższych słonecznych okresów. Termometry pokażą przeważnie 20 st. C, o jeden stopień więcej będzie w Piszu. Nieco mniej odnotują Gołdap (19 st. C) i Augustów (18 st. C).

Temperatura wody w większości kąpielisk wyniesie 18 st. C, w rejonie Ełku, Olecka i Gołdapi 17 st. C, a w Augustowie 16 st. C. Wiatr z południa powieje z prędkością 10-13 km/h.

Na wybrzeżu więcej chmur

Nad Bałtykiem może się chmurzyć trochę mocniej niż nad jeziorami. Można też jednak będzie skorzystać ze słonecznych promieni. Przeważą temperatury wynoszące 21-22 st. C, w rejonie Mielna i Dębek termometry pokażą 23 st. C. Chłodniejsze będą Jastarnia i Hel, które odnotują 20 st. C.

Termometry w kąpieliskach pokażą 17-18 st. C, a w Międzyzdrojach, Dziwnowie i Rewalu 19 st. C. Prędkości południowego wiatru wyniosą 11-21 km/h.

Autor: js/mj / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości