Nad morzem lepiej, na Mazurach to samo

Prognoza pogody dla żeglarzy na 1 sierpnia
Prognoza pogody dla żeglarzy na 1 sierpnia
Prognoza pogody dla żeglarzy na 1 sierpnia

Żeglujący po Bałtyku mogą spodziewać się 1 sierpnia dobrych warunków pogodowych. Na Mazurach będzie deszczowo i pochmurnie, a na Jeziorze Solińskim można spodziewać się burz. Pogoda w Chorwacji i Grecji będzie standardowo słoneczna.

W poniedziałek przy linii brzegowej będzie słonecznie, momentami pochmurnie. Wiatr osiągnie nie więcej niż 4 st. w skali Beauforta. Wyjątek stanowią okolice Ustki, gdzie mocniej powieje. Samo morze będzie natomiast sprzyjało żeglarzom - temperatura wahać się będzie między 20 a 23 st. C na całym Wybrzeżu. Jedynie wybierający się w zachodni rejon Bałtyku i w okolice Cieśnin Duńskich mogą spodziewać się przelotnych deszczy.

Mazury w deszczu

Na Mazurach znowu będzie padać. Temperatura osiągnie od 20 do 23 st. C. Wiatr będzie wiał z siłą od 3 do 5 st. Beauforta. Taka pogoda nie jest żadną nowością od tygodni. Niespodzianką natomiast będzie prognozowana aura na Jeziorze Solińskim. Słoneczne zazwyczaj miejsce jutro nawiedzą burze i będzie tam tyko 18 st. C.

Słońce, słońce i jeszcze raz słońce

Wody w okolicach Chorwacji i Grecji, jak to zazwyczaj bywa, będą w poniedziałek przyjazne dla żeglarzy. Temperatura będzie wyborna - termometry nie pokażą mniej niz 30 st. C. Wiatr silniejszy w rejonie Cyklad, Saloników i Zadary - osiągnie do 5 st. Beauforta.

Autor: xyz/ms / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości