Nad morzem chłodno i szaro. Będzie cieplej, ale nadal "w kratkę"

Pogoda dla miejscowości nadmorskich (TVN24)
Pogoda dla miejscowości nadmorskich (TVN24)
Pogoda dla miejscowości nadmorskich (TVN24)

Osoby, które zdecydowały się spędzić urlop nad polskim morzem nie mają na razie dobrej pogody. Termometry w miejscowościach położonych nad Bałtykiem pokazują wartości poniżej 20 st. C. Synoptycy TVN Meteo zapowiadają ocieplenie, ale też pogodę "w kratkę".

W większości naszego kraju słupki rtęci pokazują wartości powyżej 20, a w wielu miejscach przekraczają 30 st. C. O takiej sytuacji mogą pomarzyć osoby, które decydowały się spędzić czas nad morzem. Termometry w miejscowościach położonych nad polskim morzem wskazują temperaturę oscylującą wokół 17 st. C. Niebo jest zachmurzone, a porywisty wiatr wzmaga uczucie chłodu.

Będzie cieplej, ale z deszczem

Synoptycy TVN Meteo nie mają dobrych wieści dla wczasowiczów marzących o kąpielach słonecznych. - Zdecydowanej poprawy pogody nie będzie - zapowiada Wojciech Raczyński.

Jak mówi, w ciągu najbliższych dni nad Bałtykiem będziemy świadkami dynamicznej zmiany pogody. - Czyli w kratkę. Raz słońce, raz chmury, burze, przelotne opady deszczu, możliwy grad - wymienia. Jak dodaje Wojciech Raczyński, w ciągu doby może spaść do 30 l/mkw.

Za to już od jutra powinno być cieplej. Według prognoz, w najbliższych dniach termometry mogą pokazać nawet 28 stopni.

Prognoza dla miejscowości nadmorskich na kolejne dni (TVN24)
Prognoza dla miejscowości nadmorskich na kolejne dni (TVN24)

Autor: adsz/rs / Źródło: tvn24

Pozostałe wiadomości