Najnowsze

Mgły ustępują i zmieniają się w stratusy

Najnowsze

Mgły w całej Polsce
tvn24Mgły w całej Polsce

Gęste mgły od rana zalegały nad Polską. Widzialność ograniczona była nawet do 100 metrów. Teraz mgły powoli rozpraszają się, powinny całkowicie zaniknąć do południa.

Arlteta Unton-Pyziołek, synoptyk TVN Meteo o porannych mgłach, stan na godzinę 10.30:

Sytuacja szybko się poprawia. Mgły podnoszą się i tworzą chmury stratus oraz zmieniają się w zamglenia. Widzialność już nigdzie nie powinna być niższa niż 1000 metrów.

Z każdą godziną będzie przejrzyściej.

Mgły od wieczora

Gęste mgły pojawiły się już w pierwszej części nocy ze względu na spadającą temperaturę, zanik wiatru i dużą wilgotność powietrza, po ostatnich mokrych dniach.

- Gdzieniegdzie mogą być gęstsze, na przykład w dolinach rzek, a gdzie indziej, na wzniesieniach może już być zupełnie przyzwolicie - tłumaczył prezenter TVN Meteo Tomasz Wasilewski

Podobna sytuacja 21 października

Podobne warunki wystąpiły 21 października. Gęsta mgła, ograniczająca widzialność do 100 metrów, spowodowała wówczas utrudnienia komunikacyjne w niemal całej Polsce. Sparaliżowany został ruch lotniczy na większości lotnisk, tylko nieliczne porty lotnicze na obrzeżach Polski mogły przez krótki czas przyjmować maszyny, które nie mogły wylądować w innych miastach - np. samolot z Nowego Jorku zamiast w Warszawie wylądował wówczas w Rzeszowie.

Mgła to też doskonała okazja na zrobienie fantastycznych zdjęć. Ilekroć się pojawia, dostajemy od Reporterów 24 ciekawe galerie z całego kraju. I tym razem liczymy na aktywność Internautów. Czekamy na ciekawe fotografie na naszej skrzynce kontakotwej Kontakt Meteo.

Autor: mm/mj / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości