Lawina błotna pochłonęła sześcioro Brazylijczyków. Dwoje zabiła powódź


W Brazylii trwają poszukiwania ciała jednej spośród sześciorga ofiar lawiny błotnej. Służby ratunkowe nieprzerwanie prowadzą akcje poszukiwawcze, ponieważ prócz błota pojawiły się rozległe powodzie, które przyczyniły się do śmierci kolejnych dwóch osób.

Lawiny błotne i powodzie powstały w następstwie fali ulewnych deszczy, która przechodzi przez ten kraj od kilku dni. Szczególnie niebezpiecznie zrobiło się w stanie Minas Gerais, znajdującym się w środkowo-wschodniej części Brazylii.

8 ofiar żywiołu

Jak wynika z doniesień lokalnych władz, lawiny błotne i powodzie przyczyniły się do śmierci ośmiorga osób, z czego sześć osób zginęło w domu pochłoniętym przez błoto. Nadal jednak nie udało się znaleźć ciała jednej z ofiar.

Służby ratunkowe informują, że akcja poszukiwawcza przebiega szybko i sprawnie. - To nie jest łatwa praca, ale skończymy dopiero, gdy znajdziemy wszystkich - powiedział jeden ze strażaków.

Prawie 40 osób bez dachu nad głową. Woda pochłonęła ich domy

W jednej z gmin liczącej 5,5 tys. osób, w obawie przed niebezpieczeństwem, władze były zmuszone do ewakuacji 77 osób do pobliskiej szkoły. Jak wynika z lokalnych doniesień, 39 osób pozostało bez dachu nad głową - woda zalała cały dorobek ich życia.

Autor: kt/map / Źródło: Reuters TV

Pozostałe wiadomości