Co wyjdzie, jeżeli połączymy ze sobą snowboard, surfing i narty wodne? Właśnie wakeboarding. Materiał magazynu "M jak Mężczyzna".
TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?
Wakeboarding polega na ślizganiu się po wodzie na specjalnej desce trzymając się liny zaczepionej do łodzi lub na wyciągu.
Niewielkie wymagania
Ta dyscyplina sportowa w Polsce pojawiła się kilka lat temu i znajduje coraz większe grono entuzjastów.
- Na dobrą sprawę potrzebujemy małego akwenu, gdzie ustawiamy wyciąg, co zajmuje około jednego dnia, i już możemy pływać - stwierdził Kajetan, który ślizga się na wake'ach pod Warszawą. - Nie potrzebujemy ani wiatru, ani silnika spalinowego. Potrzebujemy jedynie zbiornika, gdzie brzegi dzieli minimum 100 metrów - przyznał.
Budująca mięśnie zabawa
- Nawet jeśli ktoś nie miał styczności z deską to wystarczy mu 15 minut, żeby opanować wstawanie i utrzymywanie równowagi - przyznała Monika z glodniwrazen.pl, uprawiająca wakeboarding.
- Można to porównać do uczucia zjeżdżania z góry puchu. Niesamowite wrażenie - przyznał Kajetan. Wakeboarding jest doskonałym sposobem na rozbudowanie mięśni ramion, barków, przedramion i brzucha, poprawia ogólną sprawność i poczucie równowagi.
Gdzie się ślizgać?
W Polsce wyciągi do wakeboardingu znajdują się między innymi w Pobiedziskach, Szczecinie, Sławutówku, Solinie, Krakowie, Kryspinowie pod Krakowem, Augustowie, Giżycku, Ostródzie, Lublinie, Margoninie, Wrocławiu, Bydgoszczy, Owińskach pod Poznaniem, Radoniach pod Warszawą, Żukowie, Świętochłowicach, Ślesinie pod Koninem, w Warszawie nad Jeziorem Lisowskim oraz w Krubinie pod Warszawą. Najdłuższy - 1100-metrowy - jest w Szczecinku.
Nowe miejsca pojawiają się jak grzyby po deszczu, dlatego jeżeli chcesz spróbować ślizgania się na wake'u, rozejrzyj się po najbliższej okolicy. Być może wyciąg powstał tuż obok?
Autor: stella/kka / Źródło: TVN Meteo Active