Najnowsze

Intensywne gradobicia, zalane ulice i posesje. Wasze relacje z burzowego wtorku

Najnowsze

[object Object]
Grad spadł w Sieroszowicach (woj. dolnośląskie)Kontakt 24
wideo 2/10

Wtorek w wielu regionach kraju upływał pod znakiem burz. Kilkadziesiąt razy interweniowali strażacy na Mazowszu w związku z zalanymi posesjami, piwnicami, garażami oraz powalonymi drzewami. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy Wasze pogodowe relacje.

Burze we wtorek występowały między innymi na Mazowszu, Pomorzu Zachodnim czy na Warmii i Mazurach. Towarzyszyły im obfite opady deszczu, pojawiały się także opady gradu.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami z gradem. Alerty obowiązują na przeważającym obszarze Polski.

Zalania i powalone drzewa na Mazowszu

Ulewne opady deszczu przeszły między innymi przez Warszawę, Otwock, Piaseczno i Grójec. Silny wiatr łamał drzewa i gałęzie, zaś w wyniku deszczu zalane zostały posesje, garaże i piwnice. Do godz. 18.30 mazowieccy strażacy otrzymali 37 zgłoszeń, ale jak zaznaczyli - sygnały od mieszkańców cały czas napływają.

Jak powiedział młodszy brygadier Łukasz Darmofalski z Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie, w ciągu całego dnia zanotowano 12 interwencji związanych z usuwaniem skutków ulewnego deszczu i silnego wiatru. - One są zarówno w gminie Lesznowola, jak i Konstancin i polegają na wypompowywaniu wody z zalanych garaży, piwnic, posesji oraz usuwaniu pojedynczych drzew - powiedział. Dodał, że w działaniach uczestniczyło 12 zastępów straży pożarnej.

Na Kontakt 24 otrzymaliśmy nagranie zalanej jednej z ulic w Lesznowoli.

Intensywne gradobicia

W niektórych miejscowościach wystąpiły obfite opady gradu. Miejscami na trawnikach zrobiło się biało.

Reporterzy 24 podzielili się z nami materiałami z miejscowości Sieroszowice i Sucha Górna na Dolnym Śląsku oraz z Żyrardowa w województwie mazowieckim.

Autor: ps,jw / Źródło: Kontakt 24, tvnmeteo.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24

Pozostałe wiadomości