Najnowsze

Deszczowe chmury nad Polską. Front da się we znaki

Najnowsze

Prognoza pogody na wtorek
Prognoza pogody na wtorek

Pochmurny i deszczowy dzień czeka mieszkańców centralnej, południowej i wschodniej Polski. Za taką nieprzyjemną pogodę odpowiada front atmosferyczny. Na zachodzie i północy niebo będzie się rozpogadzać, ale za to w tych częściach kraju będzie najchłodniej.

W ciągu dnia front atmosferyczny będzie przesuwać się z głębi kraju na wschód, przynosząc zachmurzenie i przelotne opady deszczu. Poza jego wpływem będą Pomorze i Ziemia Lubuska, gdzie zacznie się przejaśniać i padać już nie powinno.

Będzie umiarkowanie ciepło. Słupki rtęci w najcieplejszym momencie dnia wskażą od 12 st. C na Wybrzeżu, przez 14 st. C w centrum do 19 st. C na Podkarpaciu.

Wciąż będzie wiać słabo i umiarkowanie z południa, silniej na Wybrzeżu, do 40 km/h.

Biomet mało sprzyjający

Za sprawą przemieszczającego się frontu ciśnienie atmosferyczne najpierw będzie spadać, a potem rosnąć. W południe w Warszawie barometry pokażą 1000 hPa. Wahające się ciśnienie, pochmurne niebo i miejscami silny wiatr sprawią, że warunki biometeo w całym kraju będą niekorzystne.

Mieszkańcy południowego wschodu przez cały dzień będą odczuwać chłód, a pozostałego obszaru kraju zimno. Wilgotność względna wyniesie od 70 proc. na północnym zachodzie do 100 proc. na południowym wschodzie.

Prognoza pogody dla meteopatów na wtorek
Prognoza pogody dla meteopatów na wtorek

Autor: mm, js/rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości