Ciemne chmury nad żeglarzami

Prognoza pogody dla żeglarzy na 23 sierpnia
Prognoza pogody dla żeglarzy na 23 sierpnia
Prognoza pogody dla żeglarzy na 23 sierpnia

W Polsce pochmurnie na morzu i jeziorach, ale za to ciepło. Temperatury osiągną 25 st. C. Natomiast żeglujących po Grecji i Chorwacji czeka słoneczne i przejrzyste niebo.

Na Pomorzu deszczowa pogoda. Temperatura osiągnie tam od 21do 22 st. C, a wiatr będzie wiał z siłą do 3 st. Beauforta. Wyjątek stanowią dwie lokalizacje: w Ustce powieje mocniej o jeden stopień, a jezioro Miedwie będzie cieplejsze o 3 stopnie Celsjusza.

W Łebie i Jastarni będzie we wtorek 21 st. C. W Sopocie i Krynicy Morskiej cieplej, ale za to pochmurnie. Wiatr osiągnie do 3 st. w skali Beauforta.

Na Mazurach pochmurno. Temperatury osiągną od 23 do 25 st. C. Wiatr będzie wiał umiarkowanie - osiągnie do 4 st. w skali Beauforta.

Południowy raj

Grecja i Chorwacja nie zaskoczą jutro żeglujących po tamtych wodach. Niebo będzie słoneczne i przejrzyste. Temperatury nie spadną poniżej 30 st. C. Wyjątek oczywiście stanowią Cyklady, gdzie zazwyczaj wieje mocniej (we wtorek do 7 st. Beauforta) i jest chłodniej - 28 st. C. W Chorwacji, jak zwykle powieje mniej, średnio 3 st. w skali Beauforta.

Autor: xyz//aq / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości