Informacje
 • Miejscami spadło 120 centymetrów śniegu. Zima w Japonii

  11-01-2021 09:25 Utrudnienia na drogach
  Karambol na co najmniej 134 samochody Foto: Reuters | Video: ENEX

  Środkową część Japonii nawiedziły w niedzielę intensywne opady śniegu. Wiele samochodów osobowych i ciężarowych ugrzęzło w śniegu - poinformowała japońska telewizja NHK.

  Z powodu trudnych warunków na drogach spowodowanych intensywnymi opadami śniegu, w prefekturach Niigata, Toyama, Ishikawa, Fukui i Shiga, położonych w centrum Japonii, rannych zostało ponad 270 osób - podała japońska telewizja NHK. Na szczycie ośnieżonej autostrady biegnącej przez powyższe prefektury utknęło ponad tysiąc samochodów osobowych i ciężarowych. Japońskie Siły Samoobrony (JSDF) zostały oddelegowane przez władze do pomocy kierowcom w odśnieżaniu zasypanych pojazdy.

  Obfite opady śniegu

  Japońska agencja meteorologiczna wydała w niedzielę ostrzeżenia przez obfitymi opadami śniegu dla regionu Hokuriku usytuowanego wzdłuż wybrzeża Morza Japońskiego i oblodzeniami na drogach.

  Opady śniegu w prefekturach położonych nad Morzem Japońskim to rzadkość. W mieście Toyama spadło 120 centymetrów śniegu, w Fukui - 100 cm, a w Niigata - 63 cm - podała NHK. Meteorolodzy apelowali do mieszkańców środkowej części Japonii, aby zostali w domach.

  Ilość nagromadzonego śniegu była ponad dwukrotnie większa od średniej miesięcznej dla tej pory roku w większości punktów obserwacyjnych w prefekturach Niigata, Toyama, Ishikawa i Fukui.
Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...