Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: burze pojawią się w niemal całym kraju

  14-07-2018 06:30 Biomet okaże się niekorzystny
  Prognoza pogody na poniedziałek Foto: Visual Hunt (CC0 1.0) | Video: TVN Meteo

  W sobotę burze i deszcz wystąpią wszędzie z wyjątkiem województw zachodnich. Powieje też silny wiatr. Temperatura wyniesie maksymalnie 27 stopni Celsjusza.

  W sobotę pogodnej aury mogą się spodziewać tylko mieszkańcy województw zachodnich. W pozostałych regionach popada przelotny deszcz, wystąpią też burze. Podczas nich spadnie do 15 litrów na metr kwadratowy deszczu, a wiatr powieje z prędkością do 80 kilometrów na godzinę. Temperatura maksymalna wyniesie od 21 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 27 st. C na Dolnym Śląsku. Północno-zachodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany, w burzach będzie silniejszy. Ciśnienie waha się, w południe barometry w Warszawie pokażą 999 hPa.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Największą wilgotność powietrza w sobotę odnotujemy na krańcach północno-wschodnich - przekroczy tam 80 procent. Będzie się zmniejszać w kierunku południowo-zachodnim. W całym kraju odczujemy komfort termiczny, ale warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Przelotny deszcz i burza. Może spaść od 5 do 15 l/mkw., porywy będą osiągać do 80 km/h. Temperatura wyniesie 20 st. C. Wiatr okaże się na ogół słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, z północnego zachodu. Ciśnienie waha się, w Gdańsku w południe barometry pokażą 1013 hPa.

  KRAKÓW

  Przelotny deszcz i burza z opadami deszczu rzędu 5 - 15 l/mkw. i porywami wiatru do 80 km/h. Termometry pokażą maksymalnie 25 st. C. Północno-zachodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany, ale w burzach powieje silniej. Ciśnienie waha się, w południe barometry w Krakowie pokażą 985 hPa.

  POZNAŃ

  Prognozuje się przelotny deszcz i burze. Podczas niej może spaść od 5 do 15 l/mkw. deszczu, a wiatr będzie osiągał prędkość do 80 km/h. Temperatura wzrośnie do 22 st. C. Na ogół słaby i umiarkowany wiatr z północnego zachodu okresami może powiać silniej. Ciśnienie waha się, w południe barometry pokażą 1006 hPa.

  WARSZAWA

  Zachmurzenie zmienne z przelotnymi opadami deszczu i burzą (do 5-15 l/mkw. deszczu i porywami wiatru do 80 km/h). Na termometrach zobaczymy 24 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, okresami silniejszy wiatr z północnego zachodu. Ciśnienie waha się, w południe wyniesie 999 hPa.

  WROCŁAW

  Zapowiada się pogodna sobota. Temperatura wzrośnie do 27 st. C. Wiatr powieje z północnego zachodu. Okaże się słaby i umiarkowany, jednak będą chwile, gdy powieje mocniej. Ciśnienie waha się, w południe barometry pokażą 1002 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...