Informacje
 • Stęskniony za zimą kot. "Uwielbia, gdy naciera się go śniegiem albo rzuca w niego śnieżkami"

  24-01-2021 15:57 Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24
  Kot bawi się w śniegu Foto: Kontakt 24 | Video: Kontakt 24

  Nie tylko ludzie lubią śnieg i dzięki niemu czerpią radość. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy nagranie kota, który jest wielkim fanem zimy. - Dla niego przebywanie na śniegu to niekończąca się zabawa - mówią właściciele Siwego, bo tak nazywa się czworonóg.

  Otrzymaliśmy nagranie, na którym widać bawiącego się na śniegu kota. Zwierzę skacze w kierunku rzucanych do niego śnieżek. Materiał przesłał na Kontakt 24 pan Mariusz, mieszkanie wsi Łańce, położonej w województwie śląskim.

  - Kot nazywa się Siwy, ma około trzech lat. Jak typowy kot na wsi - część czasu spędza na dworze, a część w domu. Nie jest to jego pierwszy śnieg, ale reakcja zawsze jest ta sama - bardzo się cieszy, gdy wyjdzie na dwór. Uwielbia, gdy naciera się go śniegiem albo rzuca w niego śnieżkami. Wtedy zachowuje się podobnie jak latem, gdy poluje na ptaki. Śmiejemy się, że w taki sposób przygotowuje się do sezonu - opowiadała pani Julia, córka pana Mariusza, autora nagrania.

  WIDZIAŁEŚ COŚ CIEKAWEGO? PODZIEL SIĘ SWOJĄ RELACJĄ NA KONTAKT 24

  "Zimowy kot"

  Pani Julia przyznała, że Siwy jest typem kota samotnika i często szuka miejsca, w którym nie ma ludzi. Jednak gdy chodzi o zabawy na śniegu, chce bawić się z ludźmi.

  - Siwy to typowy zimowy kot. Dla niego przebywanie na śniegu to niekończąca się zabawa. Bardzo się cieszy, gdy bawimy się z nim na dworze, ale teraz jest naprawdę zimno. Kot chciałby być dłużej obrzucany śnieżkami, a mnie jest zimno i muszę wracać do domu. Zima wzbudza w nim dziecko. Jak się wyszaleje na dworze, to później jest już w domu spokojniejszy - dodała.

  W kolejnych dniach śniegu może przybyć w wielu regionach kraju. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu. Miejscami może spaść do 35 centymetrów. Obowiązują ostrzeżenia nawet trzeciego, najwyższego stopnia.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...