Informacje
 • Chmara jeleni przebiegła przez drogę.
  "Na taką grupę jeszcze nie trafiłem"

  05-12-2020 12:01 W Leśnictwie Napromek
  Stado danieli u Reporterki 24 Foto: Kontakt 24 | Video: Kontakt 24

  Są niezwykle płochliwe i ostrożne. Dlatego pan Tomasz, podleśniczy z Leśnictwa Napromek, miał niesamowite szczęście. Udało mu się nagrać wielką chmarę przebiegających jeleni. Swoim nagraniem podzielił się, wysyłając je na Kontakt 24.

  Pan Tomasz - podleśniczy w Leśnictwie Napromek (Nadleśnictwo Olsztynek w województwie warmińsko-mazurskim) nagrał ostatnio wielką chmarę jeleni, które przebiegły tuż przed nim przez drogę.

  - Przejeżdżam tą drogą często, to moja trasa do pracy. Wideo udało mi się zarejestrować w niedzielę, 29 listopada, koło godziny 14. Na nagraniu widzimy chmarę jeleni. Na przedzie biegnie łania licówka, najmądrzejsza z całej chmary, za nią pozostałe łanie, cielaki i byki, około trzyletnie - opisywał w rozmowie z redakcją Kontaktu 24 pan Tomasz. - Pierwszy raz widziałem tak liczną chmarę. Widuję co jakiś czas jelenie, ale na taką grupę jeszcze chyba nie trafiłem - powiedział.

  Płochliwe i czujne

  Jak opowiadał w rozmowie z reporterem TVN24 leśniczy z Leśnictwa Napromek Lech Serwotka, jelenie żyją w dużych kompleksach leśnych z zasobami wodnymi i bytują w miejscach trudno dostępnych.

  - Jelenie są zwierzętami bardzo płochliwymi i czujnymi. Żyją w chmarach i to naturalne zjawisko. Jest to sposób obronności, ponieważ jest bardzo dużo par oczu, które mogą dostrzec zbliżające się niebezpieczeństwo - opowiadał Serwotka.

  Wspomniał też, że jelenie unikają człowieka, który stanowi dla nich zagrożenie. Dlatego podleśniczy, który nagrał chmarę, miał ogromne szczęście.

  NAGRAŁEŚ COŚ INTERESUJĄCEGO? WYŚLIJ SWOJĄ RELACJĘ NA KONTAKT 24.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...