Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 11°C 16°C 11°C Zachmurzenie umiarkowane z przelotnymi opadami
zwiń
Tomasz Wasilewski
 • Pogoda na 16 dni: przed nami nagły skok temperatury

  18-10-2020 12:29 Autorska prognoza pogody Tomasza Wasilewskiego

  Pogoda na 16 dni

  Shutterstock/tvnmeteo.pl

  Za kilka dni do Polski napłynie ciepło z południa i może być aż 20 stopni. Zobacz, co w swojej długoterminowej prognozie na 16 dni ma dla nas prezenter tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski.

  W weekend wszyscy odczuliśmy zimne, arktyczne powietrze, które napłynęło do nas z północy kontynentu. Ta cyrkulacja powietrza utrzyma się jeszcze na początku tygodnia, ale później nastąpią zmiany, dzięki którym odczujemy duże ocieplenie. Jego przyczyną będzie między innymi niż, który w poniedziałek będzie znajdować się w pobliżu Wielkiej Brytanii i w kolejnych dniach ma pozostać w tamtej części Europy. Takie położenie niżu sprawi, że ciepłe powietrze będzie się przemieszczać z południa najpierw do państw Europy Zachodniej, a następnie do centrum kontynentu (patrz mapa).

  Początek tygodnia będzie jeszcze chłodny - na wschodzie Polski będzie poniżej 10 stopni Celsjusza, a na zachodzie 12-14 st. C Później, od środy, gdy do naszego kraju napłynie ciepłe powietrze, czeka nas duży skok temperatury i na południu oraz na zachodzie Polski może być aż 20 stopni. To duże ocieplenie będzie jednak krótkotrwałe i w czasie najbliższego weekendu ma być od 10 do 15 st. C, a w kolejnych dniach do 16 st. C. Większe ochłodzenie w całym kraju odczujemy na przełomie października i listopada - wtedy będzie przeważnie od 7-8 st. C na wschodzie do 11-12 st. C na zachodzie.

  Następna 16-dniowa prognoza temperatury w najbliższą niedzielę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W najbliższych dniach nie ma szans na powtórkę gorącej pogody, którą pamiętamy s...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....