Tomasz Wasilewski
 • Pogoda na 16 dni: Polska na styku ciepła i zimna

  08-11-2020 15:21 Autorska prognoza pogody Tomasza Wasilewskiego

  Polska na styku ciepła i zimna

  Shutterstock, tvnmeteo.pl

  Do naszych wschodnich granic zbliża się chłód, ale jednocześnie od zachodu napiera ciepłe powietrze. Zobacz, co w swojej długoterminowej prognozie na 16 dni ma dla nas prezenter tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski.

  Europejską pogodą w większości rządzą teraz wyże, a najważniejszy dla nas wyż na początku tygodnia będzie mieć swoje centrum nad Litwą i Białorusią. Takie położenie układu wysokiego ciśnienia sprawi, że nad naszą częścią kontynentu będzie przebiegać granica między wyraźnie różniącymi się masami powietrza: na zachód od centrum wyżu będzie płynąć ciepła masa powietrza, natomiast po drugiej, czyli wschodniej stronie wyżu, popłynie powietrze dużo chłodniejsze (patrz mapa). Wpływ tych dwóch różnych mas powietrza będzie widoczny w naszym kraju i z tego powodu na przykład w Białymstoku będzie dużo chłodniej niż w Poznaniu.

  W najbliższych dniach na wschodzie Polski temperatura będzie wynosić przeważnie 6-7 stopni Celsjusza, a w tym samym czasie na zachodzie można spodziewać się 11-12 st. C. Podobna sytuacja utrzyma się do 17 listopada, a potem wszędzie zrobi się chłodniej i już nigdzie temperatura nie będzie przekraczać 10 stopni. Jeszcze zimniejszej pogody możemy oczekiwać po 20 listopada i wtedy na tremometrach w ciągu dnia będzie tylko kilka stopni powyżej zera.

  Następna prognoza 16-dniowa w najbliższą niedzielę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami kilka cieplejszych dni, ale zimno jeszcze na chwilę wróci....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...