Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 1°C 0°C -4°C Pochmurno
zwiń
Informacje
 • Uchatka na parkingu. Walczyła ze snem

  01-12-2019 10:00 W Kalifornii
  Klaszczące foki szare Dr Ben Burville, Newcastle University

  Na jednym z parkingów w kalifornijskim mieście Redwood City pojawił się koticzak niedźwiedziowaty, czyli jeden z przedstawicieli rodziny uchatkowatych. Zaopiekowali się nim strażacy. Na opublikowanym przez nich filmie widać, jak zwierzę w uroczy sposób walczy ze snem.

  Strażacy z Redwood City nadali swojemu nowemu przyjacielowi imię Santos. W oczekiwaniu na specjalistyczną pomoc weterynaryjną, zajęli się zwierzakiem i urządzili mu sesję zdjęciową. Zwierzę było tak zmęczone wszystkimi przygodami, że postanowiło uciąć sobie drzemkę. Strażacy opublikowali w mediach społecznościowych nagranie, na którym widać, jak zasypia.

  Uratowana uchatka została następnie przetransportowana do kliniki weterynaryjnej, aby można było określić jej stan zdrowia, płeć oraz wiek. - Santos wydaje się ruchliwa, ma dużo energii - powiedział w rozmowie z CNN rzecznik placówki Giancarlo Rulli.

  Koticzak niedźwiedziowaty

  Rulli stwierdził, że znalezienie kotika na lądzie, a tym bardziej na parkingu jest szczególnie niezwykłe ze względu na to, jakie jest ich naturalne środowisko. Przyznał jednak, że szpital w ostatnich latach odnotował wzrost liczby uchatek, które znajdowano się na lądzie. Jest to spowodowane prawdopodobnie zagrożeniami, jakie stanowią dla tych zwierząt zmiany w środowisku oceanicznym.

  Koticzaki niedźwiedziowate lub też kotiki zwyczajne (Callorhinus ursinus) należą do rodziny uchatkowatych (Otariidae). Większość czasu spędzają w oceanie z dala od brzegu. Skaliste i piaszczyste plaże wykorzystują zaś do odpoczynku i rozmnażania. Występują w wodach północnych Oceanu Spokojnego oraz Morzu Beringa i Morzu Ochockim.

  Zanieczyszczenia związane z wydobywaniem ropy i gazu, obecność śmieci i plastiku w wodach oceanów oraz występowanie różnych drapieżników to tylko kilka z niebezpieczeństw dla tego gatunku - informuje Narodowa Służba Oceaniczna i Atmosferyczna (NOAA).


Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...