Poczta ofiarą hakerów. Za atakiem miała stać grupa powiązana z Rosją

Autor:
mb/ToL
Źródło:
Reuters
Analityczka o oszustwach internetowych i działaniach hakerów
Analityczka o oszustwach internetowych i działaniach hakerówTVN24
wideo 2/4
TVN24Analityczka o oszustwach internetowych i działaniach hakerów

Powiązana z Rosją grupa Lockbit stała za cyberatakiem na brytyjską pocztę Royal Mail - podał w czwartek "The Telegraph". Atak spowodował poważne zakłócenia w działalności poczty.

Jak podał "Daily Telegraph", atak został przeprowadzony przez gang o nazwie Lockbit, który jak się uważa jest powiązany z Rosją, do tej pory wyłudził od swoich ofiar ok. 100 mln dolarów, a w przeszłości obiektem jego ataków były m.in. sieć dealerów samochodowych Pendragon czy szpitale dziecięce.

Royal Mail, jedna z największych na świecie firm pocztowych, która obsługuje tysiące firm, w czwartek nadal nie była w stanie wysyłać przesyłek za granicę. "Doświadczamy zakłóceń w naszych międzynarodowych usługach eksportowych i chwilowo nie jesteśmy w stanie wysyłać produktów do miejsc docelowych za granicą" - czytamy we wpisie na Twitterze.

Przedstawiciele Royal Mail przekazali, że pracują nad rozwiązaniem problemu.

Royal Mail ofiarą hakerów

O "incydencie cybernetycznym" poinformowano w środę. Royal Mail zaleca klientom, aby wstrzymali zlecanie przesyłek zagranicznych do czasu rozwiązania problemu.

Przedstawiciele brytyjskiej poczty przekazali, że współpracują z zewnętrznymi ekspertami w celu wyjaśnienia incydentu. Informacje w tej sprawie zgłoszono też do organów regulacyjnych i bezpieczeństwa.

Royal Mail należy do przedsiębiorstwa International Distributions Services Plc.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb/ToL

Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości