Twitter może być płatny dla niektórych użytkowników. Elon Musk rozważa zmiany

Autor:
kris/ToL
Źródło:
Reuters, PAP
Elon Musk proponuje "plan pokojowy" dla Rosji i Ukrainy
Elon Musk proponuje "plan pokojowy" dla Rosji i Ukrainytvn24
wideo 2/3
tvn24Elon Musk proponuje "plan pokojowy" dla Rosji i Ukrainy

Twitter rewiduje proces weryfikacji użytkowników - przekazał Elon Musk. Informację podał zaledwie kilka dni po tym, jak przejął jeden z najbardziej popularnych serwisów społecznościowych na świecie.

- Cały proces weryfikacji jest teraz przerabiany - napisał Musk na Twitterze, nie podał jednak więcej szczegółów.

Czy Twitter będzie płatny?

Twitter rozważa pobieranie opłat za pożądany niebieski znacznik weryfikujący tożsamość posiadacza konta - podała Agencja Reutera za biuletynem technologicznym Platformer, który z kolei powołał się na dwie osoby zaznajomione ze sprawą.

Według raportu, jeśli pomysł doszedłby do skutku, to użytkownicy musieliby subskrybować usługę Twitter Blue za 4,99 dol. miesięcznie lub stracić swoje "zweryfikowane" odznaki.

Musk nie podjął ostatecznej decyzji i projekt nadal może trafić do kosza, ale według Platformera jest prawdopodobne, że weryfikacja stanie się częścią Twitter Blue - przekazał Reuters.

Dodał, że również portal The Verge poinformował, że Twitter podniesie cenę subskrypcji Twitter Blue, która również weryfikuje użytkowników - z 4,99 do 19,99 dol. miesięcznie, przy czym powołał się na wewnętrzną korespondencję platformy.

Twitter Blue

Twitter Blue został uruchomiony w czerwcu ubiegłego roku jako pierwsza usługa subskrypcji platformy, która oferuje "wyłączny dostęp do funkcji premium" na zasadzie miesięcznej subskrypcji - w tym możliwość edycji tweetów - wyjaśnił Reuters.

Funkcja edycji tweetów została również udostępniona na początku tego miesiąca po tym, jak Musk uruchomił w kwietniu ankietę na Twitterze, pytając miliony obserwujących, czy chcą przycisku edycji. Ponad 70 proc. zaznaczyło tak.

Musk kupił Twittera

Elon Musk w kwietniu złożył ofertę zakupu Twittera opiewającą na 44 miliardów dolarów. Zaznaczył przy tym, że jednym z jego priorytetów będzie zmniejszenie liczby fałszywych kont w serwisie.

W maju wycofał się jednak z oferty, twierdząc, że Twitter nie chce udzielić mu informacji o tym, ile kont użytkowników jest fałszywych. W lipcu Musk podał, że wycofuje się z zakupu z powodu "fałszywych i wprowadzających w błąd" informacji o firmie. Wkrótce potem Twitter podał Muska do sądu, a cena akcji serwisu znacznie spadła.

Na początku października miliarder zmienił zdanie po raz kolejny i oświadczył, że jest gotów kupić Twittera za pierwotnie uzgodnioną cenę 44 miliardów dolarów.

Czytaj więcej: Musk z umywalką w rękach. "Wchodzę do siedziby Twittera"

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kris/ToL

Źródło: Reuters, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock | Twin Design

Pozostałe wiadomości