Tajna dacza Putina na wyspie. Opozycjonista sfilmował ją z drona

[object Object]
Tajna dacza Putina. Opozycjonista pokazuje luksusową posiadłość tvn24bis
wideo 2/4

Opozycjonista Aleksiej Nawalny ujawnił, jak wygląda jedna z luksusowych posiadłości prezydenta Rosji Władimira Putina.

Tajna posiadłość prezydenta Rosji Władimira Putina znajduje się niedaleko miejscowości Wyborg blisko granicy z Finlandią. Parcela ma powierzchnię 50 hektarów i znajduje się w malowniczej okolicy na jednej z wysp Jeziora Wyborskiego.

Ukryty majątek

Nawalny dronem uwiecznił dworek Willa Sellgren o powierzchni 700 mkw., do którego dobudowano ponad dwukrotnie większe skrzydło, a także lądowisko dla helikopterów oraz dwa budynki - dla gości i służby. Warto nadmienić, że wspomniany dworek to historyczny budynek z początków XX wieku, gdzie kręcono m.in. film "Sherlock Holmes i doktor Watson". Ujawnione dziś efekty śledztwa Nawalnego pokazały, że prezydent Rosji posiada więcej, niż deklarował w oświadczeniu majątkowym. Z opublikowanych dokumentów wynika, że willa należy do Władimira Putina, ale została zapisana na firmy ludzi z nim związanych, którzy od dawna uważani są jego przyjaciół.

Putin najbogatszy na świecie?

Bill Browder współzałożyciel i kierownik funduszu inwestycyjnego Hermitage Capital Management, a niegdyś największy inwestor zagraniczny w Rosji uważa, że Władimir Putin jest najbogatszym człowiekiem na świecie. Jego zdaniem po 17 latach rządów rosyjski prezydent miał dorobić się fortuny wartej 200 mld dolarów.

Autor: msz//bgr / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: ENEX

Pozostałe wiadomości