Ze świata

Czym jeździ Bond? Zobacz, dziesięć aut agenta 007

Ze świata

To już 24 film o przygodach Bonda. Kto stanie u jego boku?
TVN24 Biznes i ŚwiatTo już 24 film o przygodach Bonda. Kto stanie u jego boku?

Aston Martin wielokrotnie towarzyszył na ekranie najsławniejszemu brytyjskiemu szpiegowi. Wśród samochodów, którymi woził się agent 007 są między innymi Lotus, Ford czy BMW. Prezentujemy 10 aut, którymi jeździł brytyjski szpieg. W najnowszej części filmowej historii, Bond będzie znów jeździł samochodem Aston Martin.

Jednym z bardziej rozpoznawalnych samochodów, jakim jeździł agent 007 był Aston Martin DB5. Po raz pierwszy pojawił się w 1964 r. w filmie "Goldfinger". Auto pojawiło się też w krótkim epizodzie w "Skyfall".

Aston Martin DB5

Brytyjska marka wielokrotnie pojawiała się w filmach o agencie 007. Kolejnym modelem ze stajni Aston Martina był V8 Volante, za którego sterami brytyjski szpieg usiadł w filmie pt. "W obliczu śmierci".

Aston Martin V8 Volante

Urok brytyjskiej marki ujął twórców "Śmierć nadejdzie jutro", którzy postanowili posadzić Pierce'a Brosmana za sterami samochodu Aston Martin Vanquish.

Aston Martin Vanquish

Nie tylko Aston Martin był samochodem, który zapadł w pamięci widzów. Do jednej z bardziej rozpoznawalnych samochodów należy Toyota 2000GT, która została przebudowana na cabrio, ponieważ nie mieścił się w niej Sean Connery.

Toyota 2000GT

Swój epizod w filmie o agencie miał Ford Mustang. Dokładnie model Mach 1.

Ford Mustang Mach 1

Swój triumf na ekranie wraz z Bondem święcił też Lotus Esprit S1, którego mogliśmy zobaczyć po raz pierwszy w 1977 roku, w części "Szpieg, który mnie kochał".

Lotus Esprit S1

BMW Z8 to samochód, który zobaczyliśmy w części "Świat to za mało".

BMW Z8

Samochody miały nie tylko przewozić agenta z miejsca na miejsce. Ale były też często bronią mającą chronić agenta 007. Jaguar XKR, na potrzeby filmu miał wbudowane rakiety i broń maszynową.

Jaguar XKR

Jednak najbardziej klasyczny samochód Jamesa Bonda to Rolls-Royce Phantom III z 1937 roku, którego zobaczyliśmy w "Goldfingerze".

Rolls-Royce Phantom III

Brytyjska marka samochodów Aston Martin zaprojektowała na potrzeby 24 części przygód Jamesa Bonda specjalny model Aston Martin DB10. Jest to najnowsze dziecko inżynierów i stylistów z angielskiego Gaydon.

Aston Martin DB10

Autor: pp\kwoj / Źródło: Bussines Insider

Pozostałe wiadomości