Ze świata

Ten człowiek ma ogarnąć chaos. Ryanair sięga po sprawdzonego eksperta

Ze świata

ShutterstockBellew pracował w Ryanairze do 2014 roku

Peter Bellew wróci do Ryanaira i obejmie stanowisko dyrektora operacyjnego (Chief Operations Officer) - poinformowały we wtorek irlandzkie tanie linie lotnicze. Bellew, aktualnie dyrektor zarządzający w Malaysia Airlines, będzie odpowiedzialny za operacje lotnicze przewoźnika, operacje naziemne, inżynierów, a przede wszystkim pilotów, ich szkolenie, a także rozwój zawodowy.

Ryanair poinformował, że głównym zadaniem Bellewa będzie upewnienie się, że błąd przy planowaniu grafików pracy pilotów, który zdarzył się na początku września, nigdy się nie powtórzy. Z tego powodu przewoźnik musiał odwołać kilka tysięcy lotów.

Przypomnijmy, że 8 października ze stanowiska zrezygnował dyrektor operacyjny Ryanaira Michael Hickey. W firmie pracował od 1988 roku.

Powrót do firmy

Bellew, który pracował w Ryanairze do 2014 roku na stanowisku dyrektora operacji lotniczych, powróci do firmy 1 grudnia 2017 roku.

- Cieszę się z powrotu do domu i cieszę się na myśl o nowym wyzwaniu kontrolowanego rozwoju Ryanaira, to jest 600 samolotów we flocie za 6 lat. Już nie mogę się doczekać współpracy z całym zespołem i wszystkimi załogami, które znam - powiedział Bellew.

Szef Ryanaira Michael O'Leary podkreślił, że "bogate doświadczenie Bellewa, zdobyte w dziele operacyjnym Ryanaira, a także wiedza i znajomość modelu biznesowego są gwarancją utrzymania kontrolowanego wzrostu oraz rekordowej punktualności w branży".

- Peter przeprowadzi transformacje w sposobie nagradzania naszych pilotów, współpracy z nimi, poprawy ich środowiska pracy i rozwoju zawodowego. W najbliższych latach nasza w naszej flocie znajdzie się 600 samolotów, a na ich pokładach będzie podróżowało 200 milionów osób rocznie, oczywiście w najniższych cenach - dodał O'Leary.

Autor: tol/ms / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock