Ze świata

Ryanair odwołał kolejne loty, także do Polski. Aktualna lista, a na niej ponad 250 połączeń

Ze świata


Linie lotnicze Ryanair odwołały ponad 250 lotów zaplanowanych na wtorek. Ale tym razem przyczyna nie leży tylko po stronie firmy. Bo część lotów została odwołana ze względu na strajk kontrolerów ruchu lotniczego we Francji. Na utrudnienia muszą przygotować się między innymi podróżujący z i do Polski.

W połowie września przedstawiciele irlandzkich linii lotniczych tłumaczyli, że powodem odwołanych lotów są błędnie zaplanowane urlopy przez co Ryanair nie dysponuje wystarczającą liczbą pilotów, aby obsłużyć wszystkie połączenia. Ale wpływ na to mogło mieć przejście 140 pilotów i innych pracowników linii do konkurencyjnej firmy - Norwegiana.

CZYTAJ WIĘCEJ O TANIEJ LINII LOTNICZEJ Z IRLANDII

W związku z tym zarząd przewoźnika zadecydował o odwoływaniu do końca października, codziennie od 40 do 50 rozkładowych lotów. W najbliższy wtorek na liście widnieją 42 loty.

ODWOŁANE LOTY DO 28 PAŹDZIERNIKA

Ta lista zwiększyła się jednak o ponad 200 połączeń przez strajk kontrolerów ruchu lotniczego we Francji. Na utrudnienia muszą przygotować się także podróżni lecący z i do Polski.

Wśród anulowanych połączeń są bowiem między innymi loty: z Wrocławia do portu lotniczego Beauvais-Tille (FR8934), z Wrocławia na Majorkę (FR8031), z portu lotniczego Beauvais-Tille do Wrocławia (FR8935), z Majorki do Wrocławia (FR8032), z Wrocławia do Lizbony (FR8038), z Lizbony do Wrocławia (FR8039).

Jakie możliwości

Ryanair na swojej stronie przypomina, że w przypadku odwołania lotu, pasażer ma dwie opcje do wyboru: ubiegać się o zwrot kosztów biletu albo wybrać alternatywny lot. Zwroty będą rozpatrywane w ciągu 7 dni roboczych i należna kwota zostanie zwrócona na kartę kredytową użytą w rezerwacji.

Ponadto, należy pamiętać, że każdy pasażer, którego lot wskutek winy przewoźnika (nie obejmuje to strajku kontrolerów ruchu lotniczego) zostanie anulowany, ma prawo do odszkodowania. Odszkodowanie w wysokości 250 euro w przypadku lotów na dystansie do 1500 km i 400 euro za dłuższe loty na terenie UE przysługuje, jeżeli konsument został poinformowany o odwołaniu krócej niż 14 dni przed planowanym czasem odlotu.

SIEDEM RZECZY, KTÓRE MOŻESZ ZROBIĆ

Należy przy tym pamiętać, aby zachować wszelką dokumentację związaną z lotem i poniesionymi ewentualnymi dodatkowymi wydatkami.

Autor: mb/gry / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock