Najbardziej zakorkowane metropolie świata. Polskie miasto wysoko na liście

Ze świata

Najbardziej zakorkowane miasta światatvn24bis
wideo 2/6

Bogota to najbardziej zakorkowane miasto świata - tak wynika z najnowszego raportu przygotowanego przez firmę Inrix. Statystyczny mieszkaniec stolicy Kolumbii w 2018 roku spędził w korkach 272 godziny. Na tej liście nie brakuje również polskich miast, w pierwszej setce znalazły się bowiem Warszawa i Kraków.

Raport amerykańskiej firmy badawczej Inrix za 2018 rok obejmuje 220 miast z 38 krajów na całym świecie. Zestawienie przygotowano na podstawie danych między innymi z urządzeń nawigacyjnych oraz czujników samochodowych.

Najbardziej zakorkowane miasta świata

W zestawieniu najbardziej zakorkowanych miast nie ma sobie równych Bogota. Choć czas spędzany w korkach przez statystycznego mieszkańca stolicy Kolumbii skrócił się o 5 procent rok do roku, to nadal wynosi aż 272 godziny.

Na drugim miejscu znalazł się Rzym. Statystyczny kierowca w stolicy Włoch spędził w korkach 254 godziny, co oznacza, że czas ten wydłużył się o 16 procent w porównaniu do 2017 roku.

Podium uzupełnił Dublin - 246 godzin, skrócenie czasu o 4 procent. Ponadto w pierwszej piątce znalazły się jeszcze: Rostów nad Donem oraz Paryż - po 237 godzin.

Najwyżej z polskich miast, na 21. miejscu sklasyfikowano Warszawę. Jak wynika z rankingu, statystyczny kierowca spędził tu w korkach w ubiegłym roku 173 godziny. To o 7 procent dłuższy czas niż w 2017 roku.

W pierwszej setce zestawienia znalazł się również Kraków. Stolicę Małopolski sklasyfikowano na 79. pozycji. Statystyczny kierowca z tego miasta spędził w korkach w ubiegłym roku 125 godzin. Oznacza to, że czas ten nie zmienił się w porównaniu do 2017 roku.

Autor: mb//bgr / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock