Megatransakcja na rynku słodyczy. Mars połyka producenta gum do żucia

Ze świata

ShutterstockOba podmioty mają być połączone w 2017 roku

Największy producent słodyczy na świecie koncern Mars przejmuje kontrolę nad firmą Wrigley, która produkuje gumy do żucia.

Firma Mars poinformowała, że zakupiła pakiet mniejszościowy koncernu Wrigley, który był w posiadaniu Berkshire Hathaway Warrena Buffetta. Jednak sam miliarder wydaje się być zadowolony z transakcji.

Fuzja

„Mam dobre doświadczenia z rodziną Mars i ich stylem zarządzania. Życzę im wszystkiego najlepszego. Zarówno Mars, jak i Bershire, zyskały na tej inwestycji i tak właśnie powinno być” – stwierdził Buffett w oświadczeniu. Jak podaje "Wall Street Journal" oba podmioty mają być połączone w 2017 roku. Po fuzji firma zyska nową nazwę Mars Wrigley Confectionery, a jej siedzibą będzie Chicago, gdzie dotychczas mieściła się siedziba Wrigley .

Gigant rynku

Koncern Mars jest największym producentem słodyczy na świecie. Firma wyceniana jest na 183 mld dolarów. Jednak w ostatnich latach zmaga się z problemami, bo konsumenci coraz częściej stawiają na zdrową żywność i świadomie rezygnują ze słodyczy. W efekcie Mars zapowiedział, że będzie ograniczał ilość cukru w swoich produktach.

Zobacz, marnujemy mnóstwo jedzenia. Pomysł na wykorzystanie mają banki żywności:

Autor: msz/gry / Źródło: Wall Street Journal

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock