TVN24 Biznes | Ze świata

Na Sycylii wraca obowiązek noszenia maseczek na zewnątrz

TVN24 Biznes | Ze świata

Autor:
kris/ams
Źródło:
PAP

Od poniedziałku przywrócono na Sycylii obowiązek noszenia maseczek na zewnątrz. To jedyny włoski region, w którym wprowadzono ten wymóg. Jest to efekt wprowadzenia żółtej strefy na wyspie z powodu przekroczenia krytycznego pułapu zajętych łóżek w szpitalach - w tym na intensywnej terapii.

Ponadto na mocy przepisów przy jednym stoliku w restauracji mogą usiąść maksymalnie cztery osoby.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Koronawirus na Sycylii - liczba zaszczepionych

Sycylia jest na ostatnim miejscu wśród regionów pod względem liczby zaszczepionych. Jednocześnie notuje się tam wysoki wskaźnik zakażeń - 200 przypadków na 100 tysięcy mieszkańców.

Od środy w całym kraju rozszerzony zostanie wymóg okazywania przepustek COVID-19. Tylko z tzw. Green Pass można będzie wsiąść do samolotu, pociągu dużej prędkości i Intercity oraz dalekobieżnych autobusów. Obecnie przepustka sanitarna wymagana jest przy wstępie do restauracji w zamkniętych pomieszczeniach, muzeów, zabytków, kin, teatrów, na basen, do siłowni i parków rozrywki.

W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że minionej doby zanotowano we Włoszech 53 zgony na COVID-19 i ponad 4250 następnych przypadków koronawirusa, wykrytych w 109 tysiącach testów.

Bilans zmarłych wzrósł do 129 146. W szpitalach przebywa około 4900 osób, w tym 548 na intensywnej terapii. Oficjalna liczba obecnie zakażonych wynosi 141 tysięcy.

Autor:kris/ams

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości