Kim Kardashian zapłaci karę za promowanie kryptowalut

Autor:
kris/ToL
Źródło:
Reuters
Kim Kardashian na Met Gali
Kim Kardashian na Met Gali
Reuters Archiwum
Reuters ArchiwumKim Kardashian na Met Gali

Kim Kardashian zgodziła się zapłacić karę w wysokości 1,26 miliona dolarów za bezprawne reklamowanie kryptowalut w mediach społecznościowych - przekazał Reuters, powołując się na amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Magazyn "Forbes" szacuje majątek celebrytki na 1,8 miliarda dolarów.

Kara to wynik ugody z SEC.

Jak podano w oświadczeniu, gwiazda telewizji nie ujawniła, że ​​zapłacono jej 250 tysięcy dolarów za opublikowanie w czerwcu 2021 roku postu na Instagramie o tokenach EMAX - kryptowalutowych środkach, które były oferowane przez EthereumMax.

"Nie oznacza, że te produkty inwestycyjne są dla wszystkich"

- To nam przypomina, że ​​kiedy celebryci lub osoby wpływowe promują narzędzia inwestycyjne, w tym kryptoaktywa, to nie oznacza to, że te produkty inwestycyjne są odpowiednie dla wszystkich inwestorów - stwierdził cytowany przez Agencję Reutera przewodniczący SEC Gary Gensler.

- Sprawa pani Kardashian służy również jako przypomnienie dla celebrytów i innych osób, że prawo wymaga od nich ujawnienia opinii publicznej, kiedy i ile otrzymują wynagrodzenia za promowanie inwestowania w papiery wartościowe - dodał Gensler.

Amerykański regulator w listopadzie 2018 roku postawił zarzuty również bokserowi Floydowi Mayweatherowi Jr. i producentowi muzycznemu, który jest znany jako DJ Khaled, za rzekome nieujawnienie płatności, które otrzymali za promowanie inwestycji.

Zarówno Mayweather jak i Khaled Mohamed Khaled nie przyznali się, ale także nie zaprzeczyli zarzutom SEC. Zgodzili się jednak zapłacić łącznie 767,5 tysiąca dolarów kary - podał Reuters.

41-letnia Kardashian stała się sławna dzięki programowi telewizyjnemu "Z kamerą u Kardashianów", w którym występowała ze swoją rodziną. Program typu reality show był emitowany w latach 2007-2021.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kris/ToL

Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości